Jaskoniškių pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Jaskoniškių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Jaskoniškės, Zarasų raj.
55.773907, 25.82294
Kopijuoti
1 val.
1,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Jaskoniškių pažintinį taką


Sartų ežero pakrantėje auga Jaskoniškių miškas, tačiau šį smėlėtą pušyną vietiniai vadina „Smalinyčia”. Seniau čia buvo sakinami medžiai, o kadangi sakus smala vadino, tai ir toks pavadinimas prigijo. Tai ne vienintelė įdomi istorija, kurią galima sužinoti šioje Sartų regioniniam parkui priklausančioje teritorijoje. 1,8 kilometro ilgio Jaskoniškių pažintinis takas pavedžioja Sartų ežero pakrante, kurioje tarpukariu vienu kartu buvo ištrauktas tinklas su 7 tonomis žuvies. Dabar pakrantėje įrengtos net kelios stovyklavietės, todėl pasivaikščiojus taku galima paiškylauti ar apsistoti su palapine. Take yra dar viena įdomi vieta – iš žemių suformuotas dvigubas kryžius, kuris yra tarpukariu veikusios vaikų vasaros stovyklos palikimas.

Maršrutas ir tako danga

Žiedinės formos Jaskoniškių pažintinis takas prasideda vienoje iš stovyklaviečių. Laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi jis eina palei Sartų ežerą, o tada apsukęs ratą mišku grįžta atgal. Maršruto ilgis 1,4 kilometro. Nuo pagrindinio kelio iki ežero ir jo pakrantėje esančių poilsiaviečių galima privažiuoti miško keliu. Maršrutas eina šiais miško keliukais vietomis išsukdamas į natūraliai pramintus takus.

Tako ženklinimas ir stendai

Nors Jaskoniškių pažintinis takas nėra ilgas, jame įrengta 14 informacinių stendų. Vietos su stendais vadinamos stotelės ir kryptis link tų stotelių rodo dideli ir aiškūs ženklai.

Atokvėpio vietos

Dalis maršruto eina Sartų ežero pakrante, kurioje įrengtos dvi stovyklavietės. Dar viena yra už keleto šimtų metrų nuo tako.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 178 (Antalieptė – Bradesiai) pravažiavus Dusetas už poros kilometrų stovi ženklai, jog kairėje pusėje yra stovyklavietės ir pažintinis takas. Už 800 metrų pro medžius prasišviečia Sartų ežero vandenys, čia yra pirmoji stovyklavietė ir pažintinio tako pradžia.

Jaskoniškių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.