Ilgininkų miško pėsčiųjų takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Ilgininkų miško pėsčiųjų takas

Žiūrėti atsiliepimus
Ilgininkai, Lazdijų raj.
54.038687, 23.712485
Kopijuoti
1,5 val.
4,7 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Ilgininkų miško pėsčiųjų taką

Ančios kraštovaizdžio draustinio teritorijoje įrengtas 4,7 kilometro ilgio Ilgininkų miško pėsčiųjų takas. Nederlinguose Ilgininkų miško dirvožemiuose auga seni spygliuočių ir mišrūs miškai. Jie mažai paveikti žmogaus, todėl yra daug negyvos ir pūvančios medienos, senų medžių. Čia galima aptikti Prancūzijoje alpiniu tabaku vadinamą Kalninę arniką ar pamatyti senųjų laikų reliktą – šilinį viržį. Takas skirtas pasivaikščiojimui laukinėje dzūkiškoje gamtose su nedidele doze pažinimo.

Maršrutas ir tako danga

Ilgininkų miško pėsčiųjų takas yra 4,7 kilometro ilgio žiedinis maršrutas. Maršrutas veda miško keliais ir takais. Vietomis takas mažai pramintas.

Tako ženklinimas ir stendai

Maršruto kryptį rodo kelios take stovinčios rodyklės bei įkasti stulpeliai su ženklinimu. Pėsčiųjų tako maršrutas dalyje atkarpų sutampa su kitais regioninio parko maršrutais, todėl reikia būti atidiems ir nesusipainioti.

Atokvėpio vietos

Take įrengtos dvi atokvėpio vietos, viena – pradžioje, kita – Ančios ežero pakrantėje. Įsikūrus prie ežero esančioje stovyklavietėje galima išsimaudyti.

Tako schema

Kur yra pėsčiųjų takas?

Kelyje 2505 (Leipalingis – Kapčiamiestis) pravažiavus Viktariną 11-ame kilometre yra posūkis į dešinę. Orientyras – prie posūkio stovintis medinis kryžius. Žvyruotu keliu privažiavus Ilgininkus (apie 2km) sukti kairėn ir važiuoti dar beveik kilometrą. Prie kelio matosi pavėsinė, informacinis stendas bei automobilių stovėjimo vieta, kur ir yra pėsčiųjų tako pradžia.

Ilgininkų miško pėsčiųjų takas

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.