Grabijolų pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Grabijolų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Grabijolų g. , Grabijolai, Elektrėnų sav.
54.8393510, 24.8685810
Kopijuoti
2 val.
2 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas
  • Žygio apranga

Apie Grabijolų pažintinį taką

Nors pati pradžia gali atrodyti kaip lengvas pasivaikščiojimas, vėliau Grabijolų pažintinis takas pradeda vedžioti įkalnėmis, nuokalnėmis ir šlaitais. „Laukinis” pėsčiųjų takas – taip jį apibūdina Neries regioninis parkas. Prasidėjęs etnografiniame gatviniame Grabijolų kaime pažintinis takas aplanko Zapalinos palivarko vietą, Paalkių piliakalnį, storiausią regioniniame parke Alkų ąžuolą ir mitologinius akmenis. Einant taku kelią pastos stačiašlaitėmis griovomis tekantys Saldusis ir Sūrusis upeliai, o vietos gyventojų papasakotas legendas galima pasiskaityti įrengtuose informaciniuose stenduose.

Maršrutas ir tako danga

Grabijolų pažintinis takas yra 2 kilometrų ilgio, o jo forma – linijinė. Tik pačioje pabaigoje maršrutas veda nedideliu žiedu, kurį apėjus atgal reikia eiti tuo pačiu taku. Bendras nueitas atstumas pirmyn ir atgal yra beveik 4 kilometrai. Beveik pusę kelio, nuo Grabijolų iki Saldžiojo upelio maršrutas veda provėžuotu pievų keliuku. Už upelio natūraliai pramintas takas vingiuoja ypač kalvotu reljefu, todėl nuolat tenka kopti aukštyn ir leistis žemyn gana stačiomis nuokalnėmis. Šlapiu oru takas bus slidus.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti Neries regioniniam parkui būdingi informaciniai stendai, o maršrutas paženklintas lentelėmis, kur mėlyname fone kryptį rodo baltos rodyklės.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintinis takas vingiuodamas per kalvas eina ir per Paalkių piliakalnį, tačiau medžiais ir krūmynais apaugusių šlaitų apačioje tekančią Nerį galima įžiūrėti nebent nukritus lapams. Apžvalgos aikštelių nėra, o vienintelė atokvėpio vieta įrengta tako pabaigoje prie Alkų ąžuolo.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 108 (Maišiagala – Vievis) pravažiavus tiltą per Nerį sukti dešinėn. Ties posūkiu stovi nuoroda į Grabijolų kaimą, iki kurio – 6 kilometrai. Važiuoti žvyruotu keliu iki Zabarijos kaimo, kur pasukus į dešinę privažiuosite Grabijolų kaimą. Kelyje stovi keletas nuorodų, o atvažiavus į Grabijolus, kaimo pradžioje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios ir prasideda pažintinis takas.

Grabijolų pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.