Giraitės gamtos takas
  • Po laukinę gamtą

Giraitės gamtos takas

Žiūrėti atsiliepimus
Marčiukonys, Lazdijų raj.
54.247925, 23.574140
Kopijuoti
3 val.
8,9 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Poilsiavietė

Apie Giraitės gamtos taką

Turbūt nėra daugiau Lietuvoje takų, kurie skirti ne tik pėstiesiems, bet ir keliaujantiems ant žirgų. Tai Giraitės gamtos takas, esantis Metelių regioninio parko teritorijoje visai greta Lazdijų. 9 kilometrų maršrutas skirtas gamtos mylėtojams, kadangi tenka keliauti pro pelkes ir ežerėlius vedančiais atokaus miško takais. Vietomis tie takai beveik neįžiūrimi, todėl reikia pasiruošti kaip tikram žygiui. Bukų giraitė, šlapias juodalksnynas ir pelkėjantys ežerėliai yra gražiausi šio tako gamtos kampeliai, kuriuos reikės susirasti pačiam, kadangi informacinių stendų nėra. Veisiejų miškų urėdijos įrengtas gamtos takas yra maršrutas po laukinę gamtą.

Maršrutas ir tako danga

Gamtos tako forma panaši į aštuonetą, o ilgis siekia beveik 9 kilometrus. Vietomis maršrutas veda miško keliais, vietomis vos matomomis vėžėmis. Kitose atkarpose tenka eiti miško takais, tačiau yra ir tokių vietų, kur tiesiog tenka bristi per žolę ar brautis per krūmynus įsivaizduojamu taku.

Tako ženklinimas ir stendai

Gamtos taką ženklina žirgo su raiteliu simbolis mėlyname fone. Tokie ženklai yra gana reti ir stovi tik ten, kur šakojasi ar kertasi takai. Tako pradžioje esantis stendas su schema taip pat duoda mažai naudos, kadangi yra labai neaiškus. Keliaujant galima rasti 2 ar 3 informacinius stendus.

Atokvėpio vietos

Nuėjus apie pora kilometrų yra įrengta poilsiavietė.

Tako schema

Kur yra gamtos takas?

Važiuojant keliu 132 (Alytus – Lazdijai) ir likus keliems kilometrams iki Lazdijų (40 kilometras) prie viešojo transporto sustojimą yra posūkis dešinėn. Žvyruotas kelias veda į Marčiukonis. Nuvažiavus apie 1,5 kilometro stovi medinis Giraitės gamtos tako ženklas, rodantis sukti dešinėn. Takas prasideda už 100 metrų, stovi tako stendas su schema, tačiau automobilių stovėjimo aikštelės nėra.

Giraitės gamtos takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.