Apie Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinį taką


Dubravos rezervatinė apyrubė tai šalia Kauno esantis rezervatas, kuriame auga daugiau nei pusę šimtmečio žmogaus rankos nepaliestas miškas bei telkšo aukštapelkė. Ši saugoma teritorija pritaikyta lankymui ir joje nutiestas Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas. Jis susideda iš dviejų atkarpų, kuri viena nuo kitos skiriasi kaip diena ir naktis. Tako pradžioje maršrutas veda tamsiu mišku, kur tarp gausių išvartų galima pamatyti 38 metrų aukščio pušį. Už kiek daugiau nei kilometro takas išveda į saulėtą aukštapelkę, per kurią nutiesta medinių lentelių danga. Ši vieta gražiausiai atrodo gegužės mėnesį kai visa aukštapelkė pasidengia baltais švylių pūkais.


Tako schema


Kaip atvykti?

Netoli Kauno HE prasideda kelias link Vaišvydavos. Juo reikia važiuoti kelis kilometrus iki žiedinės sankryžos, kurioje reikia sukti į pirmą išvažiavimą. Keliu 1901 (Vaišvydava – Piliuona) nuvažiavus apie kilometrą yra posūkis kairėn link Gervėnupio. Ten kreipia ir stovintis Dubravos rezervatinės apyrubės ženklas. Toks pat ženklas stovi ir už nepilnų 2 kilometrų, kur iš asfaltuoto kelio reikia sukti į kairę ir apie kilometrą važiuoti žvyruotu keliu. Pasirodo didelis rudas Dubravos rezervatinės apyrubės ženklas, tačiau toje vietoje yra tako pabaiga. Pradžią galima rasti pavažiavus dar apie kilometrą. Automobilį galima palikti šalikelėje.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Šis pažintinis takas nėra žiedinis maršrutas. Prasidėjęs prie žvyruoto kelio jis puslankiu eidamas mišku ir per pelkę pasibaigia vėl pasiekęs žvyruotą kelią. Maršruto ilgis yra 1,9 kilometro ilgio, pasivaikščiojimui į vieną pusę reikėtų skirti valandą. Atgal galima grįžti tuo pačiu taku arba eiti keliu (atstumas bus mažesnis).


Tako danga

Iš pradžių Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas veda tamsiame miške gerai pramintu natūralios dangos taku. Pasiekęs pelkę maršrutas persikelia ant medinių lentelių dangos, kuri driekiasi iki pat pabaigos.


Tako ženklinimas ir stendai

Per mišką einančioje tako dalyje maršrutas paženklintas žalios spalvos rodyklėmis. Pelkėje nutiestame medinių lentelių take ženklinimo nėra. Take įrengti keli informaciniai stendai ir visi, išskyrus vieną, yra miško atkarpoje.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pačioje Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinio tako pabaigoje yra įrengta poilsiavietė, įrengta apžvalgos vieta. Dar viena atokvėpio vieta yra pelkėje, medinių lentelių tako pusiaukelėje.


Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai