Degučių pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Degučių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Degučiai, Zarasų raj.
55.654745, 26.054025
Kopijuoti
1 val.
2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Audio informacija
  • Interaktyvūs informaciniai stendai
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Gražutės regioniniame parke įrengtas Degučių pažintinis takas nei ilgas, nei sudėtingas, todėl galima keliauti ir su vaikais. Gražus miškas ir dvi pelkės, į kurias nutiesti medinių lentelių takai žada gerą laiką gamtoje. Be informacinių stendų keliaujant taku galima aptikti ir QR kodus, kuriuos nuskenavus galima išgirsti paukščių ar žvėrių balsus. Vaikams tokia veikla patinka. O po pasivaikščiojimo galima išsimaudyti šalia telkšančiame Samanio ežere netoliese įrengtose maudyklose.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinis, aštuoneto formos. Jo ilgis – 2,7 kilometro. Maršrutas veda siaurais miško takeliais ir keliukais, o į pelkes nutiesti medinių lentelių takai.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako schemą galima rasti pirmame stende prie stovyklavietės. Informacinių stendų take yra virš 10, o taip pat įrengti QR kodai, kuriuos nuskenavus galima pasiklausyti paukščių ir gyvūnų skleidžiamų garsų ar tiesiog pasiskaityti tekstinę informaciją. Takas paženklintas mėlynos spalvos ženklais ant medžių, o kryptį tarp tako stotelių rodo mediniai stulpeliai su numeriais ir rodyklėmis.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take yra dvi pelkės, į kurias veda medinių lentelių takai. Tai vienintelės apžvalgos vietos šiame maršrute. Keliose vietose įrengti suoliukai, o tako pradžioje yra stovyklavietė. Tiek prie stovyklavietės, tiek prie kelio esančiame Samanio paplūdimy galima išsimaudyti ežere.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje A6 (Utena – Zarasai) ties Degučiai sukti į dešinę link Salako. Išvažiavus iš Degučių iš karto yra posūkis į dešinę, kur prasideda miško keliukas, vedantis link Degučių stovyklavietės ir pažintinio tako. Iki ten – 200 metrų. Prie pat posūkio stovi stovyklavietės ir pažintinio tako ženklai. Automobilį galima palikti šalikelėje arba poilsiavietėje. prie kurios įrengtas pirmasis tako stendas.

Degučių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.