Apie Bijotų-Širvinto miško pažintinį taką


Dusios ežero, kuris dar vadinamas Dzūkų jūra, pakrantėje stovi Metelių regioninio parko lankytojų centras, prie kurio prasideda Bijotų-Širvinto miško pažintinis takas. Vedantis sausais Dzūkijos pušynais ir prie Metelio ežero augančiais šlapiais juodalksnynais maršrutas atveda prie aukštapelkės, į kurią nutiestas pantoninis lieptas. Informaciniuose stenduose pasakodamas apie regioninio parko gamtą takas vėl grįžta į Dusios ežero pakrantę, kur galima apsilankyti regioninio parko lankytojų centre, o vasarą – išsimaudyti Dusios ežere.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Važiuojant keliu 181 (Seirijai – Simnas) likus pusei kilometro iki Metelių yra posūkis kairėn. Čia kreipia ir ženklas, kreipiantis į regioninio parko lankytojų centrą. Pasukus iš karto reikia laikytis dešinės ir kelias už poros šimtų metrų atveda į asfaltuotą Metelių regioninio parko lankytų centro automobilių aikštelę.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Bijotų-Širvinto miško pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas. Galima rinktis ilgesnįjį – 3,5 kilometro ilgio arba trumpesnįjį – 2,9 kilometro ilgio taką. Einant nuo pradžios laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi po keleto šimtų metrų maršrutas šakojasi, kur pasukus kairiau veda ilgasis maršrutas. Pasivaikščiojimui reikėtų skirti 1,5 val.


Tako danga

Maršrutas veda natūralaus grunto miško takais ir miško keliukais, o šlapiose vietose įrengtas lentų takas. Į aukštapelkėje esančią aikštelę nutiestas pantoninis lieptelis.


Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti informaciniai stendai, o pačioje pradžioje yra nedidelis stendas su tako schema. Maršrutas paženklintas baltomis-žaliomis juostomis, pažymėtomis ant medžių kamienų.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take prie aukštapelkės įrengta atokvėpio vieta, o tako pradžioje prie Metelių regioninio parko lankytojų centro yra poilsiavietė. Smėlėtoje Dusios ežero pakrantėje įrengtas paplūdimys.


Bijotų-Širvinto miško pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai