Bijotų Širvinto miško pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Bijotų-Širvinto miško pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Seirijų g. 2, Meteliai, Lazdijų raj.
54.283753, 23.741361
Kopijuoti
1,5 val.
3,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Bijotų-Širvinto miško pažintinį taką


Dusios ežero, kuris dar vadinamas Dzūkų jūra, pakrantėje stovi Metelių regioninio parko lankytojų centras, prie kurio prasideda Bijotų-Širvinto miško pažintinis takas. Vedantis sausais Dzūkijos pušynais ir prie Metelio ežero augančiais šlapiais juodalksnynais maršrutas atveda prie aukštapelkės, į kurią nutiestas pantoninis lieptas. Informaciniuose stenduose pasakodamas apie regioninio parko gamtą takas vėl grįžta į Dusios ežero pakrantę, kur galima apsilankyti regioninio parko lankytojų centre, o vasarą – išsimaudyti Dusios ežere.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas. Galima rinktis ilgesnįjį – 3,5 kilometro ilgio arba trumpesnįjį – 2,9 kilometro ilgio taką. Einant nuo pradžios laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi po keleto šimtų metrų maršrutas šakojasi, kur pasukus kairiau veda ilgasis maršrutas. Maršrutas veda natūralaus grunto miško takais ir miško keliukais, o šlapiose vietose įrengtas lentų takas. Į aukštapelkėje esančią aikštelę nutiestas pantoninis lieptelis.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti informaciniai stendai, o pačioje pradžioje yra nedidelis stendas su tako schema. Maršrutas paženklintas baltomis-žaliomis juostomis, pažymėtomis ant medžių kamienų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take prie aukštapelkės įrengta atokvėpio vieta, o tako pradžioje prie Metelių regioninio parko lankytojų centro yra poilsiavietė. Smėlėtoje Dusios ežero pakrantėje įrengtas paplūdimys.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 181 (Seirijai – Simnas) likus pusei kilometro iki Metelių yra posūkis kairėn. Čia kreipia ir ženklas, kreipiantis į regioninio parko lankytojų centrą. Pasukus iš karto reikia laikytis dešinės ir kelias už poros šimtų metrų atveda į asfaltuotą Metelių regioninio parko lankytų centro automobilių aikštelę.

Bijotų-Širvinto miško pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.