Ąžuolijos gamtos takas
  • Po laukinę gamtą

Ąžuolijos mokomasis gamtos takas

Žiūrėti atsiliepimus
Ąžuolija, Utenos raj.
55.461164, 25.579481
Kopijuoti
1,5 val.
3,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Laiptai
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Žygio apranga

Apie Ąžuolijos gamtos taką

Maršrutas ir tako danga

Ąžuolijos gamtos takas yra įrengtas 2001 metais, tačiau informaciniai stendai įrengti 2022m. Viešos upelio šlaitais vedantis gamtos takas neturi nei gražių apžvalgos vietų nei įspūdingų kraštovaizdžių, tačiau leidžia patirti ir pažinti laukinę gamtą. Čia įsteigtas Ąžuolijos botaninis zoologinis draustinis, saugantis čia aptinkamas retas rūšis.

Maršrutas ir tako danga

Ąžuolijos gamtos takas yra linijinis, o jo ilgis siekia 1,6km. Pasibaigus gamtos takui prasideda Tylos vardu pavadintas takas, kuris maršrutą paverčia žiediniu. Bendras gamtos ir Tylos takų ilgis yra apie 4 kilometrus. Gamtos takas veda palei Viešos upelį, kurio šlaitai dažnai būna šlapi ir slidūs. Yra keli tilteliai, statesnėse vietose įrengti mediniai turėklai, o maršrutas veda natūraliai pramintu taku. Tylos takas yra ypač šlapias ir kai kurias vietas tenka apeiti ratu. Patartina keliauti su žygio apranga.

Tako ženklinimas ir stendai

Ir gamtos ir Tylos takai paženklinti rodyklėmis, o ant medžių gausu raudonų maršrutą žyminčių žymų. Automobilių stovėjimo aikštelėje ir Ąžuolijos gamtos tako pradžioje stovi stendai su tako schema, o pačiame gamtos take įrengta 14 informacinių stendų.

Tako schema

Kur yra Ąžuolijos gamtos takas?

Kelyje A14 (Vilnius – Utena) likus keliems kilometrams iki Utenos yra geležinkelio viadukas. Iš karto už jo dešinėje kelio pusėje prasideda žvyruotas kelias. Pamiškėje matosi mokomojo tako stendas, kuriame pavaizduota tako schema. Pagal Utenos rajono savivaldybės informaciją automobilių stovėjimas numatytas vos išsukus iš A14 kelio, o toliau keliauti pėsčiomis (apie 700 metrų).

Ąžuolijos gamtos takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.