Artosios pelkės mokomasis takas
  • Po laukinę gamtą

Artosios pelkės mokomasis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Karšuvos g. 3, Eičiai, Tauragės raj.
55.177112, 22.471412
Kopijuoti
1,5 val.
1,7 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Lankymasis mokamas
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Artosios pelkės mokomąjį taką

Viešvilės gamtinis rezervatas yra griežtai saugoma teritorija, kurioje draudžiama bet kokia ūkinė veikla. Jis įsteigtas siekiant apsaugoti Karšuvos girios pelkynus ir iš jų ištekančio Viešvilės upelio baseiną. Čia aptinkama retų ir nykstančių rūšių, apie kurias galima sužinoti keliaujant Artosios pelkės mokomuoju taku. Jame galima leidžiama lankytis tik lydint direkcijos gidui, todėl laiką reikėtų suderinti iš anksto. Gido paslauga mokama.

Maršrutas ir tako danga

Artosios pelkės mokomojo tako ilgis yra 1,7 kilometro į abi puses. Takas nėra pilnai linijinės formos, kadangi ties viduriu dalis maršruto veda žiedu. Į pelkę vedančioje atkarpoje ir ties raistu yra metalinių grotelių dangos takas, likusioje dalyje reikia eiti natūraliai pramintu siauru miško takeliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Takas nėra paženklintas, kadangi jame savarankiškai lankytis draudžiama. Maršrute įrengti 6 informaciniai stendai apie rezervato augaliją ir gyvūniją.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Į aukštapelkę vedančio tako pabaigoje įrengta apžvalgos aikštelė, kurioje yra ir suoliukai. Daugiau atokvėpio vietų take nėra.

Tako schema

Kur yra mokomasis takas?

Važiuojant keliu 147 (Tauragė – Pašventys) maždaug pusiaukelėje, 16 kilometre, stovi Viešvilės gamtinio rezervato lankytojų centro ženklas. Pasukus dešinėn važiuoti iki galo, kur prie lankytojų centro yra automobilių stovėjimo aikštelė. Ten ir prasideda Artosios pelkės mokomasis takas.

Artosios pelkės mokomasis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.