Aleksandriškių basakojų takas
 • Basų kojų ir pojūčių takai

Aleksandriškių basakojų takas

Žiūrėti atsiliepimus
Bartų g. 2D, Aleksandriškės, Trakų raj.
54.562266, 24.747651
Kopijuoti
1 val.
2,1 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Gėrimai ir užkandžiai
 • Lankymasis mokamas
 • Poilsiavietė
 • Sūpynės, pramogos
 • Tualetas

Apie Aleksandriškių basakojų taką

Trakų rajone įrengtas basakojų takas yra vienas ilgiausių Lietuvoje. Takas nėra ekstremalus, todėl tinka ne tik įvairaus amžiaus lankytojams, bet ir tiems, kurių pėdos labai jautrios. Nuo kankorėžių iki grikių lukštų, nuo akmenukų iki betoninių paviršių – take galima išbandyti 87 skirtingus paviršius. Nemažą atkarpą tenka žingsniuoti tiesiog miško paklote ir tuo šis takas išsiskiria iš kitų. Einant basomis per mišką tenka ne tik išbandyti skirtingus paviršius, bet ir susidurti su uodais, skruzdėmis, erkėmis, todėl neatsisakykite pasipurkšti nuo jų saugančių priemonių.
Tako ilgis siekia 2,1 kilometro, tačiau skirtingos dangos įrengtos ne ištisai, o atkarpomis. Jei visas takas per ilgas, galima dviejose vietose trumpinti maršrutą. Pabaigoje takas parveda į pradžią, kur galima susiplauti kojas šiltu vandeniu. Daiktus ir batus galima pasilikti rakinamose spintelėse.
Lankymasis take yra mokamas. Nusipirkus bilietą galima keliauti taku nors ir kelis kartus, o po to leisti laiką įrengtoje poilsiavietėje. Yra tualetas, galima nusipirkti užkandžių, gėrimų, ledų.

Maršrutas ir tako danga

Aleksandriškių basakojų takas yra žiedinės formos maršrutas, vingiuojantis miške. Tako ilgis yra 2,1 kilometro, tačiau galima rinktis ir trumpesnius maršrutus. Tako išsišakojimo vietose įrengtos lentelės su nuorodomis.
Žingsniuojant basomis teks patirti 87 skirtingus paviršius ir nemažą tako dalį eiti basomis natūralia miško paklote

Atokvėpio vietos

Tako pradžioje yra atokvėpio vieta, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, galima įsigyti užkandžių, gėrimų ir ledų.

Tako schema

Kur yra basakojų takas?

Kelyje A16 (Vilnius – Marijampolė) maždaug pusiaukelėje tarp Trakų ir Aukštadvario yra posūkis į kairę link Rūdiškių. Pasukus asfaltuotu keliu važiuoti apie 3 kilometrus ir baigiantis asfalto dangai dešinėje kelio pusėje matosi iškaba „Aleksandriškių basakojų takas”. Čia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir prasideda basakojų takas.

Aleksandriškių basakojų takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Viktorija
2024-07-09
Puikus takas, netikėta patirtis ne tik pėdoms bet ir savęs išbandymas būnant taaaip arti gamtos.
Julija
2024-06-30
Labai gerai prasiėjome taku. Su 3m. vaiku perėjome per 1.5val. Smagus nuotykis, geras kojų masažas. Po pasivaikščiojimo pavalgėme šašlykų, atsigaivinome ledais bei gėrimais. Vaikas pasisupo, pačiuožinėjo, pažaidė su vandens šautuvais. Rekomenduojame :)
Rūta Upenieks
2024-06-30
Puikus takas.Buvome tik takui atsidarius. Pasipurškus purškalu nuo uodų ir erkių niekas nepuolė. Dažnai nusukdavome į šoną paskanauti žemuogių. Malonus personalas išlydėjo ir pasitiko . Apsilankykite jei nesate išlepintas miestietis.
 • 1
 • 2
 • 1
 • 2