HBH pelkių takas
2021 birželio 11d.

Pavalgęs pasivaikščiok! – HBH Pelkių takas

Ramūnas Šukauskas
2 min. skaitymo

Tie, kas mėgsta poilsiauti Palangoje, puikiai žino nuodėmingą vietą Žibininkuose, kur pilvus iki soties galima prisikimšti lietuviško maisto. Retas kuris iš ten išvažiuoja alkanas, o nusidėjęs ten esu ne kartą ir aš – prisivalgęs kur kas daugiau, nei bet kuris sveikos mitybos specialistas rekomenduoja. Dabar jau žinau, kad netoliese yra vieta, kur padarytą nuodėmę galima išpirkti, tai kiek daugiau nei kilometro atstumu nuo HBH Palanga restoranų miškuose pasislėpęs glūdi Pelkių takas.

HBH pelkių takas

Pakilę nuo stalo nepulkite į automobilius, o pamiškėje susiradę didelę pramogų parko schemą susiraskite pažymėtą Pelkių taką. Link jo reikia eiti pagrindiniu Skulptūrų ir poilsio parko taku. Virš galvos skrieja lynų pramogų parko lankytojai, pakelėje akį džiugina skulptūros ir medžio drožiniai, o pavargusius nesustoti motyvuoja žemaitiški užrašai. Nuo pagrindinio tako link pelkių kreipia įrengtas stendas, todėl pasiekti tikslą nesunku.

Pelkių takas

HBH Pelkių takas prasideda staiga, sulig pirmaisiais pelkės metrais. Tako pradžioje įrengta stovyklavietė, kurią pamačius iš tolo kyla mintis, jog tai bilietų pardavimo punktas. Jų įsigyti niekas nepasiūlo, todėl nematydamas jokių taką pristatančių iškabų žingsniuoju taku. Tvirtai suręstas ir gan aukštai pakeltas nuo žemės jis pradeda vesti ratu aplink pelkę. Pasilenkęs bandau skaityti informacinius stendus, tačiau HBH stiprioji vieta yra virtuvė, todėl jų meniu žymiai įdomesni nei čia stovintys informaciniai stendai. Šį kartą po sotaus valgio labiau norisi pajudėti nei ką nors sužinoti, todėl informaciją apie vaivorus, gailius, bruknes, švylius ir kitą pelkių augmeniją peržvelgiu prabėgomis.

HBH pelkių takas

HBH pelkių tako ilgis siekia vos 450 metrų, tačiau jame gausu tiltelių, suoliukų, poilsiaviečių. Smagi vieta pasivaikščiojimui ir puikus paįvairinimas poilsiui prie jūros. Apsukęs ratą medinių lentelių takas parveda į pradžią, kur galima tęsti kelionę po Skulptūrų ir pramogų parką. Nuo restorano iki HBH pelkių tako ir atgal, įskaitant ir pasivaikščiojimą po pelkę – beveik 3 kilometrai. Iki pilno nuodėmės išpirkimo trūksta dar bent 3 kilometrų, tačiau juos nueisiu kažkur kitur.

Tavo įvertinimas priimtas! Autorius tau sako Ačiū!
Perskaitei? Įvertink kaip patiko!
Vertinimas privalomas

Įvertink tinklaraščio įrašą. Padėk autoriams kurti gerą turinį, o skaitytojams – atsirinkti, kas įdomu ir vertinga