Kamšos botaninio-zoologinio draustinio pažintinis takas
2017 liepos 24d.

Naujas pažintinis takas lankytojus pasitinka stendu apie Marozus

Ramūnas Šukauskas
3 min. skaitymo

Pažintinis takas per Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, esantį pakaunėje yra bene jauniausias Lietuvoje. Gegužės paskutinėmis dienomis atidarytas 1,5 km ilgio takas dar mažai kam žinomas, nors vaikščiojant taku taip neatrodo. Čia ir tarpusavyje besišnekučiuodamos moterys stumia vaikiškus vežimėlius, ir dviratuku važiuoti pramokę vaikai išdykauja. Ne vienas pagyvenusio amžiaus žmogus take laiką leidžia – akivaizdu, kad aplinkinių rajonų gyventojams ši vieta tinka ir patinka.

Kamšos draustinio pažintinis takas

Netruks internete pasklisti informaciją ir be vietinių taką atras pravažiuojantys ar pažintinius takus mėgstantys lietuviai. Aišku, jei jie laukiami, nes dabar šį pažintinį taką nevietiniams surasti tikrai sunku. Nėra nei vienos rodyklės ar nuorodos, o ir pats takas niekur nėra vadinamas pažintiniu. Take stovi 3 stendai, kuriems informaciją parengė Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai ir kurie pasakoja apie Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, apie Kamšos mišką, kuris patenka į Natura 2000 teritoriją.

Kamšos botaninio-zoologinio draustinio pažintinis takas

Privažiuoti su automobiliu patogiausia per Akademijos gyvenvietę, esančią šalia kelio Kaunas – Šakiai. Nuo Šakių kelio pasukus į Akademiją reikia žiede rinktis antrą išvažiavimą ir važiuoti tiesiai iki pirmo posūkio į dešinę. Automobilį galima palikti prie pagrindinio kelio esančioje aikštelėje arba pasukus į dešinę važiuoti iki galo ir ten jau ieškoti vietos daugiabučio kieme. Vos už keliasdešimties metrų nuo namų prasideda miškas, o jo pakrašty matosi vienas iš 3 informacinių stendų.

Kamšos draustinio pažintinis takas

Jokių užrašų, kad tai pažintinis takas – nėra. Nėra ir kryptį ar maršrutą nurodančių rodyklių, todėl ne kiekvienas suprastų, kad tai Kamšos botaninio-zoologinio draustinio pažintinis takas. Tako pradžia taip pat niekur neparodyta, bet jis yra žiedinis, todėl pradėti pasivaikščiojimą galima bet kur.

Ne mažiau už informacinį stendą akį traukia šalia stovintis kitas stendas su sarkastiška informacija apie gamtos netausojančius lankytojus. Ar jis daro norimą poveikį, ar priešingą – neaišku, bet gal geriau vietoje pastangų tokiu būdu apeliuoti į nedrausmingųjų sąžinę? Pastatyti nuorodas ir ženklus, kad šią vietą lengviau rastų gamtą mylintys ir ją tausojantys keliautojai?

Pažintinis takas po botaninį-zoologinį Kamšos draustinį

Tako dalis, einanti netoli Kauno aplinkelio, gana triukšminga, tačiau šlaito viršumi einantis takas tolsta nuo kelio ir be intensyvaus transporto garso vis labiau pasigirsta ir garsai iš gamtos. Prie vieno iš informacinių stendų prasideda laiptai žemyn. Ar tai pažintinio tako dalis? Greičiausiai ne, nes šlaitu nuvedę laiptai toliau tęsiasi kaip dviračių ir pėsčiųjų takas, o jokių informacinių stendų apačioje nėra. Patys laiptai įrengti ne tik gražiai, bet ir apgalvotai – kad nuo Kauno atvažiavę dviratininkai nesusidurtų su sunkumais nešant dviratį į viršų, specialiai jiems įrengtas siauras takelis laiptuose.

Kamšos draustinio pažintinis takas

Jei ne žiniasklaida, kuri šią vietą pristato kaip pažintinį taką ir ne tie 3 informaciniai stendai (neskaičiuojant Marozo), šio tako į pažintinių takų sąrašą tikrai netraukčiau. Tačiau jei važiuosite pro šalį ir turėsite bent pusvalandį laisvo laiko, užsukit – visada smagu apsilankyti saugomuose gamtos kampeliuose, kuriuose anksčiau dar nebuvai.

Tavo įvertinimas priimtas! Autorius tau sako Ačiū!
Perskaitei? Įvertink kaip patiko!
Vertinimas privalomas

Įvertink tinklaraščio įrašą. Padėk autoriams kurti gerą turinį, o skaitytojams – atsirinkti, kas įdomu ir vertinga