Prahos 8 rajone, beveik pačiame jos senamiestyje, galima apsistoti viešbutyje „Mucha”. Booking.com svetainėje jis reklamuojamas kaip labai gerai vertinamas istorinio stiliaus viešbutis, nuo kurio iki Prahos Senamiesčio aikšteje esančio Astronominio laikrodžio pėsčiomis galima nueiti per 10 minučių.
Viešbutį užsakėme dėl labai gerų atsiliepimų ir patogios vietos mieste, o kainos ir kokybės santykis pasirodė puikus. Vienintelis klausimas, kuris neramino – automobilio parkavimas. Prahos senamiestyje daugelis viešbučių automobilių parkavimo vietų tiesiog neturi, o automobilį laikant požeminiuose garažuose už parą teks atsisveikinti nuo 15 iki 30 eurų už parą. Už automobilio nakvynę mokėti beveik tiek pat, kiek už 4 žvaigždučių viešbučio kambarį, mažų mažiausiai gaila. Kam teko automobiliu važinėti Prahoje, žino, kad ten jį pastatyti sunku ne tik senamiestyje, bet ir naujamiestyje bei aplinkiniuose rajonuose. Viešbutis pasiūlė netoliese esančiame požeminiame garaže vietą parai už 18 eurų, bet tuo pačiu patarė paieškoti gatvėje laisvos vietos, nes parkingas šiame rajone nemokamas. Šioje kelionėje mums pasisekė ne tik su oru, bet ir su parkavimo vieta, kurią radom prie pat viešbučio durų.
Teigiamai nuteikė ir viešbučio kambariai, kurie apstatyti senoviniais XIX – XX amžiaus baldais. Mėgstantys šiuolaikinę prabangą ir modernizmą šiame viešbutyje nesilanko, o mums Art Nouveau stiliaus kambariai su autentiškais senoviniais baldais, pirktais iš juos išsaugojusių asmenų bei Alfonso Muchos reprodukcijomis atrodė pakankamai jaukūs. Viešbučio raštas reigia, kad šiame viešbutyje nėra nei vieno vienodai apstatyto kambario. Visi baldai pirkti iš konkrečių asmenų yra autentiški ir restauruoti. Beje, mūsų kambario baldai 1999 metais buvo nupirkti iš Novačekų šeimos, gyvenusios Beroune.
Šiek tiek plačiau pasidomėjus tapo aišku, kas slepiasi po viešbučio pavadinimu. Alfonsas Mucha (1860 – 1939)- garsus čekų tapytojas, dizaineris ir šiaip talentingas ir visapusiškas menininkas, kūręs moderno (Art Nouveau) stiliumi. Jo svarbiausias gyvenimo kūrinys yra drobių ciklas Slavų epopėja, kurį jis kūrė aštuoniolika metų. Su menininko kūryba galima susipažinti Prahos senamiestyje įsikūrusiame Adolfo Muchos muziejuje.
Į muziejų nėjome, nes apsistojimas „Mucha” viešbutyje, trumpa pažintis su jo darbais ir istorija pasirodė pakankamas akiračio praplėtimas šio menininko atžvilgiu. Įdomu tai, kad vienas jo kūrinys siejasi ir su Lietuva. Tai iš ciklo „Slavų epas” 1926 metais sukurtas paveikslas „Po Žalgirio mūšio”. Mūdamas visapusišku menininku A. Mucha sukūrė naujai susikūrusios Čekoslovakijos pirmuosius pašto ženklus ir banknotus, taip pat sukūrė garsiosios Švento Vito katedros vitražo projektą.
„Mucha” viešbutyje, vestibiulyje prie pat įėjimo, stovi drobė ant molberto su tapybos įrankiais. Ją pamatėme tik antrą dieną, kai jau buvome šiek tiek daugiau sužinoję apie A. Muchą.
Šalia drobės įrėminta nuotraukų serija pasakoja apie 2002 metais Prahoje buvusį potvynį, kurio metu „plaukė” viešbučio pirmas aukštas ir rūsys. Po nuotraukomis su jumoru parašyti komentarai, kurių pats pirmas sako, jog tą dieną orų prognozė rašė „lietaus nebus”…
Be kita ko, Mucha dar ir fotografuodavo. Jo fotografijos darbus galima ažiūrėti tiesiog pusryčiaujant.
Taip jau atsitinka, kad viešbutis gali būti ne tik nakvynės vieta, bet ir pažinties su miestu ar kita vietove dalis. Viešbutis „Mucha” mus supažindino su čekų menininkų, apie kurį, greičiausiai, kelionės metu tikrai nebūtume pasidomėję. Istorijos, kurias mums svečioje vietoje kas nors papasakoja, padaro kelionę gyvesnę ir įdomesnę. Gal kitą kartą ieškant viešbučio nakvynei verta paieškoti ilgiau, kad viešbutis taptų įdomia ir malonia kelionės dalimi, o ne tik nakvynės vieta?