Užušilių pažintinis takas
2017 gegužės 14d.

Ir mažiems, ir seniems: Užušilių pažintinis takas įveikiamas kiekvienam

Ramūnas Šukauskas
2 min. skaitymo

Vartau Biržų turizmo informacijos centro internetinę svetainę ir netikėtai randu Užušilių miške įrengtą pažintinį taką. Užušilių miškas lyg ir patenka į Biržų regioninio parko teritoriją, netgi jų pačių žemėlapyje ir poilsiavietė šiame miške parodyta, bet kodėl ten esantis pažintinis takas dėmesio nenusipelno? O juk tas Užušilių pažintinis takas būtent toje poilsiavietėje ir prasideda.

Takas trumpas, jo ilgis siekia vos 600 metrų. Gal todėl regioninio parko direkcija mano, kad Biržų apylinkių smegduobės ir miesto dvarai ir pilys yra tie tikrieji šio krašto lankytini objektai, o Užušilių pažintinis takas tik dėmesį keliautojams blaškys. Kaip ten bebūtų, toks pažintinis takas tikrai yra ir mes jame apsilankėm.

Užušilių pažintinis takas

Su nuorodomis situacija nekokia, tiksliau, jų visai nėra, todėl gelbsti žemėlapiai telefone. Intensyviau keliaujantiems vertėtų jų turėti ne vieną, nes skiriasi ne tik lankytinų objektų skaičius, bet ir jų tikslumas. Visgi taką rasti pavyko nesunkiai, o privažiavę poilsiavietę matom, kad čia nebūsim vieni. Stovyklavietėje linksminasi jaunimas, o eidami taku aplenkiame vienišą lankytoją. Kad ir kokioje nuošalioje vietoje būtų lankytini objektai, žmonės juos vis tiek randa.

Užušilių pažintinis takas

Užušilių miške esantis Užušilių pažintinis takas turi įrengtus stendus, kurie pasakoja apie mišką, jo augalus ir gyvūnus. Čia galima rasti atsakymą į klausimą, kodėl žmogus būdamas miške pailsi ir atsigauna? Galima tako pabaigoje ir gamtinį testą atlikti, o sekančiame stende pasitikrinti teisingų atsakymų skaičių.

Užušilių pažintinis takas

Kitaip nei daugelyje kitų takų informaciniai stendai ne mediniai, bet iš cinkuoto plieno, o ant pačio stendo užklijuoti lipdukai su informacija. Viskas padaryta vadovaujantis praktiniu požiūriu, kad prižiūrėti taką būtų paprasta ir nebrangu. Tako pradžioje stovi knygos formato stendas su informacija, o kad drėgmė ir saulė jo greitai nesuniokotų, tai įrengtas apsauginis gaubtas, iš pirmo žvilgsnio taksofono būdelę primenantis.

Užušilių pažintinis takas

Nuo stovyklavietės link Biržų driekiasi takas romantikas. Toks tako pavadinimas, bet koks takas ilgio ir kur juo galima nukakti niekur neparašyta. Pagal pažintinio tako schemą jis nėra maršruto dalis, todėl paskaitę keletą eilučių poezijos apie mišką sėdam į mašiną ir važiuojam link smegduobių. Koks gi apsilankymas Biržuose jų nepamačius.

Užušilių pažintinis takas

Jei susiruošėt išvykai į Biržus ir pasiėmėt pilną kuprinę užkandžių – ši vieta pietums gamtoje puikiai tiks. Kol mėgstantys pavalgyti pasisotins, aktyvesni spės pažintiniu taku pasivaikščioti.

Tavo įvertinimas priimtas! Autorius tau sako Ačiū!
Perskaitei? Įvertink kaip patiko!
Vertinimas privalomas

Įvertink tinklaraščio įrašą. Padėk autoriams kurti gerą turinį, o skaitytojams – atsirinkti, kas įdomu ir vertinga