Nuvykus į Žemaitiją Pilalės pavadinimas atrodo neįprastas, tačiau tik ne patiems žemaičiams. Jie taip vadina vaizdingus aukštumų iškyšulius ir upių slėniuose stūksančias kalvas. Tokiose vietose buvo įrengiamos įtvirtintos gyvenvietės, o ant supiltų piliakalnių statomos medinės pilys, todėl žemaičiai kone kiekvieną piliakalnį vadina pilale. Vienas tokių yra Dauginčių piliakalnis – Pilalė, pro kurį veda Salantų regioninio parko įrengtas Šilpelkės pažintinis takas.
Jo pradžia yra Minijos slėnyje ir prasideda jis ne pačia linksmiausia gaida. Privažiavus Dauginčių piliakalnį yra įrengta automobilių stovėjimo vieta, o greta jos, tvorele aptvertame plote, stovi kryžius ir dvi mažos koplytėlės. Tai Dauginčių kaimo senosios kapinės dar vadinamos Maro kapeliais. Kapinėse laidoti kaimo gyventojai, kurių ypač daug čia atgulė siaučiant marui. Dėl šios priežasties jas ir praminė Maro kapeliais. Vėliau retsykiais laidoti savižudžiai, neatpažinti skenduoliai, nekrikštyti mirę ir negyvi gimę vaikai, kurių atminimui nuo seno statyti kryžiai ir koplytėlės.
Nuo kapelių pasukus į kitą kelio pusę maršrutas iš karto pradeda kilti į kalvą. Tai Dauginčių piliakalnis – Pilalė, kuris dėl pusmėnulio formos kauburio pietrytinėje dalyje dar vadinamas Mėnulio kalnu. Spėjama, jog jau I tūkstantmetyje čia įsikūrus kuršiams ši pilalė galėjo būti naudojama kaip maldos vieta.
Šilpelkės pažintinis takas Salantų regioninio parko ženklinimo sistemoje vadinamas tiesiog pėsčiųjų taku, todėl keliaudami juo sekite nuorodas ir kitokio ženklinimo neieškokite. Šilpelkės takas, kaip ir to paties pavadinimo miškas, vardą gavo nuo smėlingame grunte augančio spygliuočių miško, kuris senais laikais buvo gerokai didesnis. Jame atradęs seną miško kelią maršrutas nuo Dauginčių piliakalnio pasuka link Minijos, kur laukia vietinių „Lietuvos Šveicarija” vadinamas kraštovaizdis.
Vingiuodama savo slėniu Minija kairiajame krante sutinka kalvą, kurią nuolat plaunant upės srovei atsivėrė Dauginčių atodanga. 22 metrų aukščio ir 44 metrų ilgio atodangos viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią užsuka ir Šilpelkės pažintinis takas. Tai vaizdingiausia vieta ne tik pažintiniame take, tačiau ir visame Minijos slėnyje.
Šilpelkės pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, todėl nuo atodangos jis negrįžta link piliakalnio, o per griovose ir šlaituose augantį skroblyną pasuka link tako pradžios. Įveikęs medinius laiptelius, kurių šiame take gausu, ir gūbriu nusileidęs žemyn maršrutas vėl susitinka su Minija. Ši, padariusi dar vieną kilpą ir gurgėdama per rėvas, yra populiarus vandens turistų maršrutas. Greta įrengta baidarių išleidimo-paėmimo vieta, todėl atvykti į Šilpelkės pažintinį taką galima ne tik sausuma, bet ir vandeniu.