Rumšiškių apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Rumšiškių apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės, Kauno raj.
54.859263, 24.193431
Kopijuoti
15 m

Rumšiškių apžvalgos bokštas

Kauno marių regioninio parko teritorijoje stovintis Rumšiškių apžvalgos bokštas yra vienas mažiausiai lankomų. Nors jis yra visiškai netoli kelio Kaunas – Vilnius, tačiau patekti į jį taip lengvai nepavyks. Kadangi apžvalgos bokštas pastatytas Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje, pirmiausiai reikės įsigyti bilietą, o po to dar pora kilometrų iki jo keliauti pėsčiomis. Lankyti jį taip pat galima tik muziejaus darbo valandomis.

Pagal tipinį projektą iš metalo konstrukcijų pastatytas Rumšiškių apžvalgos bokštas yra 15 metrų aukščio.

Ant aukšto Kauno marių šlaito viršaus stovintis apžvalgos bokštas savo ūgiu nusileidžia aukštesniems medžiams, todėl nuo jo viršaus Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijos pamatyti nepavyks. Pro medžių viršūnes vis dar galima matyti Kauno marias, tačiau laikui bėgant ir augant medžiams apžvalga prastėja. Kitame marių krante galima įžiūrėti Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, o Rytų pusėje – vieną kitą Rumšiškių stogą.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Važiuojant keliu A1 (Vilnius – Kaunas) reikia pasukti į Rumšiškes ir vadovaujantis Lietuvos liaudies buities muziejaus rodyklėmis važiuoti iki centrinio įėjimo. Automobilį teks palikti mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje ir įsigijus muziejaus bilietą toliau keliauti pėsčiomis. Muziejuje reikia laikytis Mažosios Lietuvos krypties o už jos eiti link karčiamos. Nuo ten iki bokšto apie 200 metrų, o teisingą kryptį pasirinkti padės nedidelės rodyklės.
Prie apžvalgos bokšto įrengta poilsiavietė, stovi informacinis stendas.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.