Kirkilų apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Kirkilų (Biržų) apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Kirkilai, Biržų raj.
56.248513, 24.690816
Kopijuoti
32 m

Kirkilų apžvalgos bokštas

Kirkilų apžvalgos bokšto neįmanoma supainioti su jokiu kitu. Išskirtinės architektūros statinys traukia lankytojus ne tik savo išvaizda, bet ir nuo viršaus atsiveriančiais vaizdais į Kirkilų karstinius ežerėlius. Ne tik Kirkilų, bet ir Biržų vardu vadinamas apžvalgos bokštas yra vienas gražiausių Lietuvoje.

Mėnulis ar į žemę grimztanti valtis? Tokios asociacijos kyla pirmą kartą pamačius Kirkilų apžvalgos bokštą, kurį jo autoriai apibūdina taip „Forma ne tik kuria statinio išvaizdą, tačiau įrėmina pirminę apžvalgos bokšto funkciją – apžvelgti ir pažinti Kirkilų karstinius ežerėlius, suvokti – kodėl reikia saugoti šį gamtos paminklą“.
32 metrų aukščio statinyje yra ne viena apžvalgos aikštelė, aukščiausia kurių – 30 metrų aukštyje. Bijantiems aukščio pirmame bokšto aukšte įrengtas amfiteatras, skirtas nedideliems renginiams ar tiesiog poilsiui. 2015 metais iš metalo, medžio ir betono pastatytas apžvalgos bokštas kainavo apie pusę milijono eurų, todėl jis yra ne tik vienas gražiausių, bet ir vienas brangiausių.

Užlipęs į Kirkilų apžvalgos bokštą retas kuris dairosi aplink po Šiaurės Lietuvos žemes, kadangi visas grožis slypi čia pat – apačioje. 30 vandeniu užsipildžiusių smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, yra viena didžiausių Biržų regioninio parko vertybių, kurioms parodyti ir buvo pastatytas apžvalgos bokštas. Dangaus žydrynės spalvos ežerėliai vasarą nusidažo rausvai (dėl čia gyvenančių bakterijų), todėl šis metų laikas tampa papildomu stimulu aplankyti šią vietą. Aplink ežerėlius veda Kirkilų kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas.

Kur yra Biržų apžvalgos bokštas?

Iš Biržų atvažiavę į Rinkuškius sukite kairėn, kur vingiuotu keliu 1035 (Rinkuškiai – Sodeliškiai) pasieksite Kirkilus. Dešinėje prasideda Ežerėlių gatvė, į kurią įsukus jau matosi ir pats Kirkilų apžvalgos bokštas. Čia įrengta erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, informaciniai stendai.

Biržų apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.