Didžiasalio Sirvėtos apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Didžiasalio (Sirvėtos) apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Didžiasalis, Ignalinos raj.
55.229032, 26.184179
Kopijuoti
12,5 m

Didžiasalio apžvalgos bokštas

Ant vienos iš Sirvėtos regioninio parko kalvų stovi Didžiasalio apžvalgos bokštas. Arkos formos bokštas nėra aukštas, tačiau nuo jo viršaus matosi tolimas horizontas.

Sirvėtos regioninio parko teritorijoje stovintis apžvalgos bokštas dėl savo konstrukcijos vadinamas Arka. Neaukštas (apžvalgos aikštelė įrengta 12,5 metro aukštyje) ir iš kitų bokštų išsiskiriantis unikalia konstrukcija jis buvo pastatytas 2013 metais. Į viršų veda sraigtiniai laiptai, kuriais pasiekiamos skirtinguose aukštuose įrengtos 3 apžvalgos aikštelės. Šį apžvalgos bokštą gali lankyti ir turintys aukščio baimę.

Sirvėtos apžvalgos bokštas nėra aukštas, tačiau jis pastatytas atviroje vietoje ir nuo apžvalgos aikštelės atsiveria Sirvėtos regioninio parko gamtovaizdis. Kiek daugiau nei už kilometro matosi Didžiasalio kaimas, kuris paskelbtas etnokultūriniu draustiniu.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Važiuojant keliu 102 (Vilnius-Švenčionys-Zarasai) maždaug 96 kilometre stovi Ignalinos rajono ženklas ir ties juo reikia sukti kairėn. Prie kelio stovi poilsiavietės ženklas, o mažas nuorodas link apžvalgos bokšto galima pamatyti tik pasukus. Pravažiavus poilsiavietę asfaltuotas kelias kyla aukštyn ir už nepilno kilometro priveda prie Didžiasalio (Sirvėtos) apžvalgos bokšto. Asfaltuoto kelio pabaigoje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.