Ant vienos iš Sirvėtos regioninio parko kalvų stovi Didžiasalio apžvalgos bokštas. Arkos formos apžvalgos bokštas nėra aukštas, tačiau nuo jo viršaus matosi tolimas horizontas.

Sirvėtos regioninio parko teritorijoje stovintis apžvalgos bokštas dėl savo konstrukcijos vadinamas Arka. Neaukštas (apžvalgos aikštelė įrengta 12,5 metro aukštyje) ir iš kitų bokštų išsiskiriantis unikalia konstrukcija jis buvo pastatytas 2013 metais. Į viršų veda sraigtiniai laiptai, kuriais pasiekiamos skirtinguose aukštuose įrengtos 3 apžvalgos aikštelės. Šį apžvalgos bokštą gali lankyti ir turintys aukščio baimę.

Didžiasalio (Sirvėtos) apžvalgos bokštas nėra aukštas, tačiau jis pastatytas atviroje vietoje ir nuo apžvalgos aikštelės atsiveria Sirvėtos regioninio parko gamtovaizdis. Kiek daugiau nei už kilometro matosi Didžiasalio kaimas, kuris paskelbtas etnokultūriniu draustiniu.

Važiuojant keliu 102 (Vilnius-Švenčionys-Zarasai) maždaug 96 kilometre stovi Ignalinos rajono ženklas ir ties juo reikia sukti kairėn. Prie kelio stovi poilsiavietės ženklas, o mažas nuorodas link apžvalgos bokšto galima pamatyti tik pasukus. Pravažiavus poilsiavietę asfaltuotas kelias kyla aukštyn ir už nepilno kilometro priveda prie Didžiasalio (Sirvėtos) apžvalgos bokšto. Asfaltuoto kelio pabaigoje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Susiję įrašai