Aukštojo kalno apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Aukštojo kalno apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Juozapinė, Vilniaus raj
54.527087, 25.626024
Kopijuoti
10 m

Aukštojo kalno apžvalgos bokštas

Aukštojo kalnas tai aukščiausiai virš jūros lygio iškilęs žemės paviršiaus taškas Lietuvoje, kurio aukštis siekia beveik 294 metrus. Dar visai neseniai aukščiausios vietos titulas priklausė vos už kilometro esančiam Juozapinės kalnui, tačiau 2004 metais pasitelkus tikslią matavimo įrangą buvo patvirtinta, kad titulą turi perimti Aukštojo kalnas. Dabar Aukštojo kalno viršuje pastatytas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria aplinkui plytintis Medininkų aukštumos kraštovaizdis.

Priešingai nei įlipus į daugelį kitų apžvalgos bokštų Lietuvoje, dairantis nuo šio nesijaučia jokio aukščio pojūčio. 10 metrų aukščio tvirtai suręstas medinių konstrukcijų statinys pastatytas Juozapinės geomorfologiniame draustinyje, nedidelio miškelio pakraštyje. Nuo jo viršaus atsiveria tolyn į vakarus banguojantys laukai, paįvairinti vietomis augančių medžių ploteliais ir sodybomis. Vos už keleto kilometrų Baltarusija, tačiau nuo žvilgsnių į tą pusę patikimai saugo pušynas. Greta apžvalgos bokšto įrengta meninė kompozicija „Baltų saulės ratas”, yra informaciniai stendai ir atokvėpio vieta. Stūkso ir akmuo su iškaltu Aukštojo kalno aukščiu – čia tiems, kurie nenori patikėti, jog čia yra Aukščiausia Lietuvos vieta.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Važiuojant keliu A3 (Vilnius – Minskas) netoli Baltarusijos sienos sukti link Medininkų. Už jų keliu 5213 (Medininkai – Turgeliai) išvažiavus iš gyvenvietės galima matyti dešinėje stovintį ženklą, kreipiantį link Juozapinės kalno. Apžvalgos bokšto automobilių stovėjimo aikštelė bus maždaug už kilometro.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.