Aukštagirės apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Aukštagirės apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Aukštagirė, Šilalės raj.
55.612474, 22.327801
Kopijuoti
15 m

Aukštagirės apžvalgos bokštas

Aukštagirės kalnas, ant kurio pastatytas apžvalgos bokštas, turi atsiradimo legendą. Pasak jos, kartą ant Bilionių piliakalnio atsisėdo milžinas ir iškratęs iš vyžų smėlį supylę kalną. Gūbrio formos Aukštagirės kalnas yra 750 metrų ilgio, o viename jo gale, kurio aukštis yra 208 metrai, pastatytas bokštas.

Kalvos viršuje pastatytas 15 metrų aukščio tipinių metalo konstrukcijų apžvalgos bokštas. Kalvos papėdėje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios iki bokšto nestačiu šlaitu reikia užkopti pėsčiomis.

Nuo bokšto viršaus atsiveria kalvotos Žemaitijos panorama, kurios matomumą kiek apriboja ant kalvos augantys medžiai. Pro jų viršūnes dar gali pavykti pamatyti Medvėgalio piliakalnį ar tolyn nuo bokšto besitęsiantį Aukštagirės gūbrį, kurio kitame gale įrengtos žiemos slidinėjimo trasos.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Keliu 197 (Kryžkalnis – Rietavas) privažiavus Bilionis reikia sukti dešinėn ir važiuoti link Aukštagirės. Maždaug už poros kilometrų yra posūkis kairėn, kur žvyruotas kelias veda link Aukštagirės apžvalgos bokšto ir žiemos slidinėjimo trasų. Nuo Bilionių galima matyti ir link bokšto kreipiančias rodykles.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.