Apie Velnio duobės Paslapčių taką


Ko gero garsiausias lankytinas objektas Aukštadvario regioniniame parke yra Velnio duobė. Aplink ją ir per pačią duobę veda Paslapčių takas, kuris supažindina su šiuo paslaptingu gamtos objektu. Bendras takų ilgis nesiekia kilometro, o viename Velnio duobės pakrašty įrengta apžvalgos aikštelė.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Aukštadvaryje pasukus į Technikos gatvę, kuri kartu yra kelias 221 (Aukštadvaris – Semeliškės), važiuoti iki kairėje pusėje esančio kartodromo. Ties juo yra posūkis kairėn bei įrengta Velnio duobės rodyklė. Važiuojant žvyruotu keliu link Škilietų, maždaug už 3 kilometrų privažiuosit Velnio duobę.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Prasidėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje Velnio duobės Paslapčių takas, einant prieš laikrodžio rodyklę, apveda aplink Velnio duobę, o nuo apžvalgos aikštelės einant dar vienu taku galima nusileisti į pačią Velnio duobę. Maršruto ilgis yra apie 800 metrų ir juo pasivaikščioti rekomenduojama skirti bent pusvalandį.


Tako danga

Maršrutas eina natūralaus grunto takais. Į Velnio duobę iš dviejų pusių įrengti mediniai laipteliai


Tako ženklinimas ir stendai

Informaciniai stendai įrengti automobilių stovėjimo aikštelėje ir apžvalgos aikštelėje prie Velnio duobės. Tako atkarpa nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki poilsiavietės paženklinta akmenyse iškaltomis rodyklėmis, kitose tako dalyse ženklinimo nėra.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Velnio duobės pakraštyje prie kelio įrengta apžvalgos aikštelė. Kitoje Velnio duobės pusėje stovi poilsiavietė.


Velnio duobės Paslapčių takas iš arti

Susiję įrašai