Šereiklaukio miško takas ir bokštas
  • Po laukinę gamtą

Šereiklaukio miško takas

Žiūrėti atsiliepimus
Šereiklaukis, Pagėgių sav.
55.054294, 22.110060
Kopijuoti
3 val.
8,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Šereiklaukio miško taką


Ten, kur Jūros upė įteka į Nemuną, o pastarasis daro didelę kilpą, auga Šereiklaukio miškas. Rambyno regioninio parko saugomoje teritorijoje įrengtas Šereiklaukio miško takas, kuris supažindina su šių vietovių istorija ir gamta. Nuo Šereiklaukio, kur kadaise stovėjo dvaro rūmai, takas šimtamečių medžių alėja nuveda iki Koplyčkalnio, apžvalgos bokšto, Dalnotzo palivarko vietos. Visos šios vietos anksčiau priklausė dvarui ir jei ne pažintiniai stendai, vargu ar ką pavyktų pastebėti. Tiek nuo Koplyčkalnio apžvalgos bokšto, tiek nuo Šereiklaukio piliakalnio galima pasigrožėti Rambyno regioninio parko kraštovaizdžiu. Pažintinis takas ilgas ir jame užtenka ir gamtos vertybių ir istorijos įdomybių.

Maršrutas ir tako danga

Ilgiausias tako maršrutas driekiasi 9 kilometrus, jam įveikti reikia 3 valandų ar dar daugiau. Kiti du maršrutai trumpesni – 5,5 ir 2,5 kilometro ilgio. Maršrutų pradžios sutampa. Priėjęs Koplyčkalnio apžvalgos bokštą trumpiausias maršrutas atsiskyręs pasuka per pievas atgal. Priėjęs Dalnitzo palivarko vietą atgal pasuka ir 5,5 km ilgio maršrutas. Visi maršrutai yra žiedinės formos, todėl jais einant visada grįšite į pradžią. Šereiklaukio miško takas driekiasi miško takais ir keliais. Vasarą jie gali būti apaugę žolėmis. Paskutinioti tako dalis prie Šereiklaukio gyvenvietės eina žvyruotu keliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Šereiklaukio miško takas paženklintas kuoliukais su skirtingų spalvų rodyklėmis. Skirtingos spalvos rodo skirtingus maršrutus, kurie yra skirtingų ilgių. Einant ilgiausiuoju maršrutu antroje tako dalyje rodyklės dingsta, bet atsiranda mėlynos spalvos žymės ant medžių, kuriomis galima vadovautis norint pasiekti pažintinio tako pabaigą. Take stovi keletas Rambyno regioninio parko pastatytų stendų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Šereiklaukio miško take stovi 10 metrų aukščio Koplyčkalnio apžvalgos bokštas. Užlipus į miškais apsuptą apžvalgos bokštą tik rytinėje pusėje esantis miško pievų ruožas atveria vaizdą į tolumoje plytinčias Nemuno ir Jūros upės santakos pievas. Plačias Nemuno slėnio pievas galima nužvelgti nuo nuo Šereiklaukio piliakalnio. Likus apie kilometrą iki piliakalnio šlaito viršuje yra įrengta poilsiavietė.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 141 (Jurbarkas – Šilutė) privažiavus Vilkyškius sukti į kairę link Šereiklaukio. Iki jo apie 5 kilometrai. Privažiavus T formos sankryžą gyvenvietėje sukti dešinėn, kur už keleto šimtų metrų stovės informacinis stendas. Šereiklaukio pažintinis takas prasideda prie šio stendo, o automobilį galima pastatyti kelkraštyje.

Šereiklaukio miško takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.