Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
31 kilometras kelyje Smiltynė-Nida
55.441729, 21.072181
Kopijuoti
1 val.
1, km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Gėrimai ir užkandžiai
  • Lankymasis mokamas
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Naglių gamtinio rezervato pažintinį taką


Naglių gamtos rezervatas driekiasi 9 kilometrų ruože tarp Juodkrantės ir Pervalkos. Čia saugomos Pilkosios ir Baltosios kopos, kurios pustomos po savimi palaidojo ne vieną žvejų kaimą. Einant taku, kuris prasideda nuo pat kelio Smiltynė – Nida, pro retą pušyną galima įžiūrėti Pilkąsias kopas, kurios dar vadinamos Mirusiomis. Įrengus apsauginį kopagūbrį ir jį apželdinus, pustomos kopos sustojo judėti, jos tarsi mirė, o laikui bėgant apaugo augmenija, dėl kurios spalvos vadinamos Pilkosiomis. Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas driekiasi per šias kopas vesdamas medinių lentelių danga, kol pasiekęs Baltąsias kopas baigiasi. Toliau, tarsi per dykumą, tenka žingsniuoti smėliu. Tako pabaigoje ant Naglio kopos stovi nedidelis apžvalgos bokštelis ir prieš akis atsiveria Kuršių marių panorama. Tai vienas įspūdingiausių pažintinių takų Lietuvoje, kuris veda per Kuršių nerijos nacionalinio parko saugomą ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą teritoriją.

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas yra atviras visus metus, tačiau yra nustatytas lankymosi laikas:
nuo gegužės 1 d. iki birželio 17 d. – nuo 9 iki 19 val.;
nuo birželio 18 d. iki rugpjūčio 31 d. – nuo 9 iki 21 val.;
nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 11 d. – nuo 9 iki 19 val.

Lankantis pažintiniame take nuo gegužės 1 d. iki spalio 11 d. teks susimokėti 5,00 Eur (studentams, pateikusiems studento pažymėjimą – 2,00 Eur). Kitu metu take galima lankytis nemokamai.

Visą aktualią informaciją apie lankymosi laiką ir kainas galima rasti Kuršių nerijos nacionalinio parko tinklapyje arba sužinoti jiems paskambinus.

Maršrutas ir tako danga

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas yra kiek ilgesnis nei kilometras. Jis nėra žiedinis maršrutas, todėl nuėjus į priekį tuo pačiu taku reikės grįžti ir atgal. Nueiti į priekį ir grįžti atgal užtruks apie 1,5 valandos, nes pusę kelio teks eiti smėliu.

Nuo pat automobilių stovėjimo aikštelės prasidedantis pažintinis takas veda natūraliu smėlėto grunto taku. Pilkųjų kopų pradžioje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios veda dvigubas medinių lentelių takas. Perėjęs Pilkąsias kopas maršrutas toliau veda smėliu. Taip tenka eiti apie pusę kilometro.

Tako ženklinimas ir stendai

Iš pradžių Naglių gamtos rezervato pažintinis takas veda natūraliu taku ir medinių lentelių danga. Nuklysti nėra kur, o abiejose pusėse matyti vaikščioti draudžiantys ženklai. Einant per kopas maršrutas paženklintas tais pačiais abiejose pusėse įrengtais vaikščioti draudžiančiais ženklais. Kitokio ženklinimo take nėra, o tako schema pavaizduota automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtame informaciniame stende. Informacinius stendus dar galima rasti įrengtoje apžvalgos aikštelėje ir pasiekus Baltąsias kopas.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Prasidėjus Pilkosioms kopoms įrengta apžvalgos aikštelė. Dar viena tokia yra pasiekus Baltąsias kopas, o pačiame pažintinio tako gale įrengtas nedidelis medinis apžvalgos bokštelis. Apžvalgos vietose įrengtos ir atokvėpio vietos.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

31-ame kelio 167 (Smiltynė – Nida) kilometre yra automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje įrengtas informacinis stendas ir prasideda pažintinis takas.

Naglių gamtos rezervato pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.