Apie turistinį poilsinį taką „Ateik žmogau, tyla priglausiu“

Visai šalia Kernavės, ant gražaus Neries skardžio, prasideda turistinis poilsinis takas „Ateik, žmogau, tyla priglausiu“. Tako pradžia įspūdinga – ant Balto kalno įrengta regykla, nuo kurios atsiveria vaizdas į gražų Neries vingį. Ne veltui takas dar vadinamas Balto kalno pažintiniu taku. Vėliau takas nenutoldamas nuo upės eina iki įrengtos poilsiavietės, o už jos gražiu mišku suka beveik 3 kilometrų ratą. Kadangi taką įrengė ir prižiūri Kernavės girininkija, nieko keisto, kad jame gausu įvairaus pobūdžio informacijos apie mišką. Pasivaikščiojimą paįvairina medžio drožiniai, atokvėpiui įrengtos kelios poilsiavietės ar suoliukai. Įrengti stendai su klausimais – visai smagu pasitikrinti savo žinias.

Atvykus į Kernavę Pajautos gatve važiuoti link Balto kalno, esančio ties Neries vingiu. Pažintinio tako pradžioje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje kelias ir baigiasi. Link tako įrengtų nuorodų nėra.

Maršruto forma

Ties Baltu kalnu prasidedantis poilsinis turistinis takas „Ateik, žmogau, tyla priglausiu“ yra 3 kilometrų ilgio. Žiedinės formos maršrutas prasideda ir baigiasi automobilių stovėjimo aikštelėje. Pažintiniam takui rekomenduojama skirti 1,5 valandos.


Pažintinio tako infrastruktūra

Suformuoti platūs sutankinto grunto takai, todėl patogu ne tik eiti, bet ir stumti vežimėlį. Netoli maršruto pabaigos yra vieta, kur takas kerta Lielpės upelį ir jo šlaituose įrengti mediniai laiptai, todėl šios vietos vežimėliu natūraliai pravažiuoti nepavyks. Laipteliai įrengti dar poroje vietų, bet jie neilgi, juos galima apeiti.

Tiek tako pradžioje įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje, tiek toliau prie Neries esančioje poilsiavietėje stovi stendai su pažintinio tako schema. Take galima rasti dar 8 informacinius stendus, tarp kurių yra ir stendai su įdomiais klausimais. Atsakymai pateikiami kitose stendo pusėje. Poilsinis turistinis takas paženklintas mediniais kuolais su rodyklėmis, maršrutas eina rodyklės judėjimo kryptimi.

Gražiausia poilsinio turistinio tako vieta yra pati jo pradžia. Ant Balto kalno įrengta regykla, iš kurios atsiveria vaizdas į Neries kilpą. Take yra net kelios poilsiavietės, įrengti suoliukai, o kad būtų smagiau vaikščioti lankytojus pasitinka drožinėti paukščiai.

Kernavės poilsinis turistinis takas nuotraukose

Susiję įrašai