Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Garniai, Ignalinos raj.
55.226127, 26.259424
Kopijuoti
0,5 val.
1,5 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Kačėniškės piliakalnio pažintinį taką

Jei visai neseniai link Kačėniškės piliakalnio reikėdavo važiuoti siauru, vingiuotu ir duobėtu miško keliuku, tai dabar iki jo galima nueiti nauju pažintiniu taku. Vingiuodamas per Širvintų aukštumai būdingą kalvotą paviršių ir plūduriuojančiu tiltu pereidamas pelkę Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas nuveda iki piliakalnio. Tai gražiausia tako vieta, nors nuo pat pradžių takas nestokoja smagumo. Pakeliui stovi stendai apie Širvintų aukštumą, pelkę ir tą patį Kačėniškės piliakalnį. Užrašyta ir legenda apie pavadinimo kilmę, nors labiausiai piliakalnis traukia lankytojus dėl atsiveriančių vaizdų. Iš rytų piliakalnį skalauja Mergežeris, kuris suteikia atsiveriančiai panoramai ypatingą vaizdą. Pasivaikšiojus ant piliakalnio galima nusileisti prie ežero, kurio pakrantėje tarsi promenada įrengtas medinių lentelių takas. Sako, Kačėniškės piliakalnis vienas gražiausių Lietuvoje, geras ir takas, vedantis link jo.

Maršrutas ir tako danga

Nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki Kačėniškės piliakalnio apie 1,5 kilometro. Toks yra ir pažintinio tako ilgis. Jis nėra žiedinės formos, todėl tą patį atstumą teks nueiti grįžtant atgal. Nuo pat automobilių stovėjimo aikštelės maršrutas eina specialiai įrengtu sutankinto grunto taku. Į įkalnes veda mediniai laiptai, o per pelkę nutiestas plūduriuojantis tiltas.

Tako ženklinimas ir stendai

Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas nėra specialiai paženklintas, tačiau jo maršrutas aiškus ir be ženklinimo. Įrengti keli informaciniai stendai, supažindinantys su pakeliui esančia pelke, Kačėniškės piliakalniu ir Švenčionių aukštuma.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Kačėniškės piliakalnis vadinamas vienu gražiausių Lietuvoje, kadangi nuo jo viršaus atsiveria nuostabus Aukštaitijos kraštovaizdis. Paskutinė pažintinio tako maršruto dalis eina piliakalnio viršumi, todėl gražūs vaizdai garantuoti.
Piliakalnio papėdėje prie vandens įrengta atokvėpio vieta, o prie automobilių stovėjimo aikštelės yra suoliukai ir tualetas.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Pravažiavus Švenčionis keliu 102 (Švenčionys – Ignalina) sukti link Šventos gyvenvietės ir toliau važiuoti keliu 1415 (Šventa – Ceikiniai). Ties Kačėniškės kaimu stovi rodyklė dešinėn link Kačėniškės piliakalnio. Čia sukti nereikia, link pažintinio tako dešinėn reikės sukti sekančiame posūkyje. Yra įrengta rodyklė. Dar 1 kilometras žvyruoto kelio ir Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas pasitinka erdvia automobilių stovėjimo aikštele su suolais ir tualetu.

Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.