Jūkainių pažintinis takas
 • Vaizdingi takai

Jūkainių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Jūkainiai, Raseinių raj.
55.427778, 22.924745
Kopijuoti
1 val.
1,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos bokštelis
 • Apžvalgos vieta
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Laiptai
 • Poilsiavietė
 • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
 • Pritaikyta neįgaliesiems
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Sūpynės, pramogos
 • Tualetas

Apie Jūkainių pažintinį taką


Jūkainių miške yra viena aukščiausių apylinkių kalvų, ant kurios ošiantis ąžuolynas senovėje buvo šventoji giria. Per Gojeliu vadinamą ąžuolyną veda Jūkainių pažintinis takas, kurio abiejose pusėje pastatytos medinės skulptūros simbolizuoja senojo tikėjimo dievus. Medinių lentelių danga baigiasi apžvalgos aikštelėje, nuo kurios matosi apačioje įkurta poilsiavietė. Seniau šios valdos priklausė Jūkainių dvarui, iš kurio iki šių dienų išliko tik tvenkinys. Kitapus poilsiavietės ir kelio telkšo aukštapelkė, į kurią toliau veda pažintinio tako maršrutas.

Jūkainių pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis nesiekia 2 kilometrų. Daugiau nei pusė maršruto eina medinių lentelių taku. Kita dalis veda miško keliuku ir miško taku.

Take įrengti keli informaciniai stendai, tačiau stendas su tako schema yra tik vienas. Jį galima rasti pirmojoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie kelio. Pažintinis takas nėra paženklintas. Ten, kur nutiestas medinių lentelių takas, viskas aišku, tačiau atkarpoje nuo pelkės iki kelio tenka vadovautis schema iš nuotraukos.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintiniame take yra dvi apžvalgos vietos. Ąžuolyne pasibaigus medinių lentų takui įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios matosi apačioje esanti Jūkainių poilsiavietė. Einant medinių lentelių taku per pelkę galima įlipti į nedidelį apžvalgos bokštelį, iš kurio matosi visa pelkė.
Prie buvusio dvaro tvenkinio įrengta erdvi Jūkainių poilsiavietė, kurioje stovi dvi pavėsinės, įrengtas lieptelis. Dar kelis suoliukus ir įrengtas atokvėpio vietas galima rasti keliaujant pažintiniu taku per ąžuolyną ir per pelkę.

Pažintinio tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 196 (Raseiniai-Kryžkalnis) ties Vidukle yra posūkis dešinėn link Šienlaukio. Čia yra ir Jūkainių pažintinio rekreacinio tako ženklas, skelbiantis, jog jis yra už 2 kilometrų. Privažiavus mišką prie posūkio kairėn stovi dar vienas medinis pažintinio tako ženklas. Už kelių šimtų metrų yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė ir pažintinio tako stendas. Dar šiek tiek toliau – Jūkainių poilsiavietė.

Jūkainių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.