Apie Giliuko ir Kaštoniuko pažintinį taką

Giliuko ir Kaštoniuko kelionė Platelių parke – taip vadinasis vaikams skirtas pažintinis takas Plateliuose. Dvaro parke įrengtame take stovi informaciniai stendai, kuriuose vaikams suprantama kalba pasakojama apie medžius, augalus, gamtą. Visą kelią lydi ir abu personažai, kurių vienas mėgsta išdykauti, kitas – drausminti ir mokyti. Einant šiuo taku galima susipažinti ir su Platelių dvaro istorija ir buvusiais pastatais.


Tako schema


Kaip atvykti?

Pažintinis takas įrengtas Platelių dvaro sodyboje, esančioje pačiuose Plateliuose. Geriausias orientyras yra bažnyčia, prie kurios galima palikti automobilį. Takas prasideda kaip tik arčiausiai bažnyčios esančioje parko vietoje.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Giliuko ir Kaštoniuko kelionė Platelių parke yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis yra apie 1 km.


Tako danga

Maršrutas veda tiek siaurais, tiek ir plačiais parko takais, o vienoje vietoje išveda ir į kelią.


Tako ženklinimas ir stendai

Pažintinio tako pradžioje stovi informacinis stendas su maršruto schema. Einant toliau ženklinimo ir rodyklių nesimato, tačiau orientuotis galima pagal informacinius stendus, kurių įrengta 19. Kadangi Giliuko ir Kaštoniuko pažintinis takas įrengtas dvaro parke, čia yra ir daugiau informacinių stendų apie dvaro sodybos pastatus. Tako stendai skirti vaikams, kiekviename jų galima rasti abiejų personažų pamokymus ir pasakojimus.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Parke įrengti keli suoliukai, poilsiaviečių nėra.


takas iš arti

Susiję įrašai