Gaujos mokomasis takas
  • Po laukinę gamtą

Gaujos mokomasis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kalviai, Šalčininkų raj.
54.179178, 25.660825
Kopijuoti
1 val.
1,7 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pritaikyta neįgaliesiems
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Gaujos mokomąjį taką

Gaujos mokomasis takas taip pavadintas neatsitiktinai. Jame stovi net 18 informacinių stendų, todėl informacijos čia pateikiama daug daugiau nei įprastame pažintiniame take. Kadagynai, briedgaurynai, sausi pušynai – apie viską detaliai rašo kiekvienas stendas, paminėdamas ne tik augalus ir gyvūnus, bet ir gamtines vietoves. Pati Gaujos upė, kurios krantuose įrengtas šis takas, yra ypač šaltavandenė, vingiuota, srauni ir sekli. Gausu bebrų urvų ir nuvirtusių medžių, todėl Gauja pasižymi didele biologine įvairove.

Maršrutas ir tako danga

Tako ilgis siekia vos 1,8 kilometro ir yra žiedinės formos. Gaujos takas yra mokomasis, todėl jame pristatyta informacinių stendų su daug informacijos. Norint viską perskaityti valandos gali būti mažai. Taku reikia eiti prieš laikrodžio judėjimo kryptį, kaip tai parodyta informacinio stendo tako schemoje.

Didžioji mokomojo tako dalis driekiasi Gaujos upės slėnio pievomis. Pievų takas vos pramintas, todėl eiti patogu jei palei taką nupjauta žolė. Paskutinėje tako dalyje palei Gaujos upę nutiestas medinių lentelių takas. Per Gaujos upę veda du tilteliai.

Tako ženklinimas ir stendai

Gaujos takas tikrąja to žodžio prasme yra mokomasis, kadangi jame stovi net 18 informacinių stendų. Kai yra tiek stendų, tai papildomai tako ženklinti nereikia, ženklinimo čia ir nėra.

Atokvėpio vietos

Pačioje tako pradžioje prie Gaujos upės yra didelė poilsiavietė. Čia stovi kelios pavėsinės, yra laužavietė. Take įrengti keli suoliukai atokvėpiui.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 104 (Šalčininkai – Dieveniškės) pasiekus Dieveniškes toliau važiuoti reikia link Kalvių Subotnikų gatve. Žvyruotu keliu išvažiavus iš Dieveniškių laikytis pagrindinio kelio 3924 (Dieveniškės – Švedų miškas) ir į dešinę link Kalvių nesukti. Nuvažiavus dar apie kilometrą kairėje kelio pusėje yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė ir Gaujos mokomojo tako iškaba, stovi informacinis stendas su tako schema.

Gaujos mokomasis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.