Apie Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką

300 hektarų plotas, kuriame auga daugiau nei 200 metų sulaukę ąžuolai – taip Neries regioninis parkas pristato didžiausią ir vieną seniausių Lietuvoje Dūkštų ąžuolyną. Jame įrengtas Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, kuriuo einant galima ne tik pasigrožėti čia augančiais ąžuolais, bet ir susipažinti su mūsų protėvių garbintais dievais. Senovėje ąžuolynai buvo laikomi šventais, todėl medžio skulptūrose atgimę dievai čia gali jaustis lyg namuose. Be ąžuolų ir medinių skulptūrų pažintiniame take yra dar vienas objektas, sulaukiantis daug dėmesio. Tai Airėnų akmuo, kuriame išraižytų runų prasmės dar niekam nepavyko suprasti.

Dėmesio

Dėmesio!

Nors pažintinis takas yra žiedinės formos, tačiau toje vietoje, kur maršrutas eina per pelkę, jis nepraeinamas. Medinių lentelių takas išardytas, pastatyti įspėjamieji užrašai. Likusi tako dalis yra geros būklės, todėl galima tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos pusės nueiti iki pelkės ir tokiu būdu apeiti visą taką. Nepraeinama vieta yra paženklinta tako pradžioje stovinčiame informaciniame stende.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 108 (Maišiagala – Vievis) už Dūkštų pravažiavus Dūkštos upelį ir užkilus į kalną yra du nusukimai į abi puses. Kairėn pasukus lengvai pasiekiamas Dūkštos pažintinis takas, dešinėje yra Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė. Tai du skirtingi takai, o į juos kreipia prie kelio stovintys ženklai.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Dūkštos ąžuolyno pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, prasidedantis automobilių stovėjimo aikštelėje prie informacinio stendo. Einant ratu pagal laikrodžio rodyklę takas šakojasi, tačiau už kelių šimtų metrų vėl susilieja į bendrą taką. Maršruto ilgis apie 2 kilometrus, kuriems įveikti pakaks valandos.


Tako danga

Pažintinio tako pradžia iki Airėnų akmens veda medinių lentelių danga. Likęs maršrutas eina gerai pramintu natūralios dangos miško taku. Pažintinis takas įrengtas lygioje vietovėje, todėl nėra jokių nuokalnių ir laiptelių.


Tako ženklinimas ir stendai

Informacinių stendų take nėra daug. Pradžioje yra stendas su tako schema, antras stendas stovi prie Airėnų akmens ir dar vienas maždaug tako pusiaukelėje. Maršrutas paženklintas Neries regioniniam parkui būdingomis rodyklėmis.


Atokvėpio vietos

Pažintiniame take yra trys atokvėpio vietos, kuriose įrengtos poilsiavietės. Viena jų yra tako pradžioje prie automobilių stovėjimo aikštelės, antra – tako pusiaukelėje ir trečia – paskutinėje tako dalyje.


Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai