Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kernavės kelias, Vilniaus raj.
54.833273, 24.950852
Kopijuoti
1 val.
2,3 km
Žiedinis
Takas laikinai uždarytas
Pažintinis takas restauruojamas, jame lankytis draudžiama.
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką

300 hektarų plotas, kuriame auga daugiau nei 200 metų sulaukę ąžuolai – taip Neries regioninis parkas pristato didžiausią ir vieną seniausių Lietuvoje Dūkštų ąžuolyną. Jame įrengtas Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, kuriuo einant galima ne tik pasigrožėti čia augančiais ąžuolais, bet ir susipažinti su mūsų protėvių garbintais dievais. Senovėje ąžuolynai buvo laikomi šventais, todėl medžio skulptūrose atgimę dievai čia gali jaustis lyg namuose. Be ąžuolų ir medinių skulptūrų pažintiniame take yra dar vienas objektas, sulaukiantis daug dėmesio. Tai Airėnų akmuo, kuriame išraižytų runų prasmės dar niekam nepavyko suprasti.

Maršrutas ir tako danga

Dūkštos ąžuolyno pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, prasidedantis automobilių stovėjimo aikštelėje prie informacinio stendo. Einant ratu pagal laikrodžio rodyklę takas šakojasi, tačiau už kelių šimtų metrų vėl susilieja į bendrą taką. Pažintinio tako pradžia iki Airėnų akmens veda medinių lentelių danga. Likęs maršrutas eina gerai pramintu natūralios dangos miško taku. Pažintinis takas įrengtas lygioje vietovėje, todėl nėra jokių nuokalnių ir laiptelių.

Tako ženklinimas ir stendai

Informacinių stendų take nėra daug. Pradžioje yra stendas su tako schema, antras stendas stovi prie Airėnų akmens ir dar vienas maždaug tako pusiaukelėje. Maršrutas paženklintas Neries regioniniam parkui būdingomis rodyklėmis.

Atokvėpio vietos

Pažintiniame take yra trys atokvėpio vietos, kuriose įrengtos poilsiavietės. Viena jų yra tako pradžioje prie automobilių stovėjimo aikštelės, antra – tako pusiaukelėje ir trečia – paskutinėje tako dalyje.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 108 (Maišiagala – Vievis) už Dūkštų pravažiavus Dūkštos upelį ir užkilus į kalną yra du nusukimai į abi puses. Kairėn pasukus lengvai pasiekiamas Dūkštos pažintinis takas, dešinėje yra Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė. Tai du skirtingi takai, o į juos kreipia prie kelio stovintys ženklai.

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.