Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kernavės kelias 5, Dūkštos, Vilniaus raj.
54.833273, 24.950852
Kopijuoti
1 val.
1,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Tualetas

Apie Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką

300 hektarų plotas, kuriame auga daugiau nei 200 metų sulaukę ąžuolai – taip Neries regioninis parkas pristato didžiausią ir vieną seniausių Lietuvoje Dūkštų ąžuolyną. Jame įrengtas Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, kuriuo einant galima ne tik pasigrožėti čia augančiais ąžuolais, bet ir susipažinti su mūsų protėvių garbintais dievais. Senovėje ąžuolynai buvo laikomi šventais, todėl medžio skulptūrose atgimę dievai čia gali jaustis lyg namuose. Be ąžuolų ir medinių skulptūrų pažintiniame take yra dar vienas objektas, sulaukiantis daug dėmesio. Tai Airėnų akmuo, kuriame išraižytų runų prasmės dar niekam nepavyko suprasti.

Maršrutas ir tako danga

Dūkštos ąžuolyno pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, prasidedantis automobilių stovėjimo aikštelėje prie informacinio stendo. Einant ratu prieš laikrodžio rodyklę takas netoli pabaigos šakojasi. Pasukus dešiniau iki Airėnų akmens veda medinių lentelių danga. Likęs maršrutas iki pabaigos taip nuklotas medinėmis lentelėmis. Pažintinis takas įrengtas lygioje vietovėje, todėl nėra jokių nuokalnių ir laiptelių. Maršrutas veda plačiais sutankinto grunto takais, šlapiose vietose įrengti tilteliai. Lengvai pravažiuojamas su vaikišku vežimėliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Informacinių stendų take nėra daug, bet jie šiuolaikiški, vaizdingi ir informatyvūs. Pradžioje yra stendas su tako schema. Maršrutas paženklintas Neries regioniniam parkui būdingomis rodyklėmis.

Atokvėpio vietos

Poilsiavietė yra tik pažintinio tako pradžioje. Čia yra įrengtas tualetas.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 108 (Maišiagala – Vievis) už Dūkštų pravažiavus Dūkštos upelį ir užkilus į kalną yra du nusukimai į abi puses. Kairėn pasukus lengvai pasiekiamas Dūkštos pažintinis takas, dešinėje yra Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė. Tai du skirtingi takai, o į juos kreipia prie kelio stovintys ženklai.

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Nesėdėk namuose
2024-05-02
Su parkavimu prie tako nėra gerai. Aikštelė nedidelė, o geru oru automobiliai būna pastatyti abiejose kelio pusėse. Pravažiuojant tenka stipriai sumažinti greitį.
Nesėdėk namuose
2024-05-02
Sveiki. Tikrai nieko nepainiojate? Kur tinklaraštyje parašyta, jog ant akmens yra kirilica?
Henrikas
2024-05-01
Keista skaityti kai rašote apie rašmenys ant akmens jog tai kirilica ar graikiški rašmenys. Truputis istorijos žinių ir būtų aišku, kad tai ne rusiškas riboženklis, o akmuo iš šventvietės.
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2