Apie Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką
300 hektarų plotas, kuriame auga daugiau nei 200 metų sulaukę ąžuolai – taip Neries regioninis parkas pristato didžiausią ir vieną seniausių Lietuvoje Dūkštų ąžuolyną. Jame įrengtas Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas, kuriuo einant galima ne tik pasigrožėti čia augančiais ąžuolais, bet ir susipažinti su mūsų protėvių garbintais dievais. Senovėje ąžuolynai buvo laikomi šventais, todėl medžio skulptūrose atgimę dievai čia gali jaustis lyg namuose. Be ąžuolų ir medinių skulptūrų pažintiniame take yra dar vienas objektas, sulaukiantis daug dėmesio. Tai Airėnų akmuo, kuriame išraižytų runų prasmės dar niekam nepavyko suprasti.
Maršrutas ir tako danga
Dūkštos ąžuolyno pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, prasidedantis automobilių stovėjimo aikštelėje prie informacinio stendo. Einant ratu prieš laikrodžio rodyklę takas netoli pabaigos šakojasi. Pasukus dešiniau iki Airėnų akmens veda medinių lentelių danga. Likęs maršrutas iki pabaigos taip nuklotas medinėmis lentelėmis. Pažintinis takas įrengtas lygioje vietovėje, todėl nėra jokių nuokalnių ir laiptelių. Maršrutas veda plačiais sutankinto grunto takais, šlapiose vietose įrengti tilteliai. Lengvai pravažiuojamas su vaikišku vežimėliu.
Tako ženklinimas ir stendai
Informacinių stendų take nėra daug, bet jie šiuolaikiški, vaizdingi ir informatyvūs. Pradžioje yra stendas su tako schema. Maršrutas paženklintas Neries regioniniam parkui būdingomis rodyklėmis.
Atokvėpio vietos
Poilsiavietė yra tik pažintinio tako pradžioje. Čia yra įrengtas tualetas.
Tako schema
Kur yra pažintinis takas?
Kelyje 108 (Maišiagala – Vievis) už Dūkštų pravažiavus Dūkštos upelį ir užkilus į kalną yra du nusukimai į abi puses. Kairėn pasukus lengvai pasiekiamas Dūkštos pažintinis takas, dešinėje yra Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė. Tai du skirtingi takai, o į juos kreipia prie kelio stovintys ženklai.