Apie Atminties taką

Atminties takas tai skulptūrų ansamblis, skirtas atminti žuvusiems tremtyje ir kovoje prieš okupantus. 1988 metais įrengtas takas yra vos 300 metrų ilgio, o juo einant galima pamatyti 11 tautodailininkų išdrožinėtas medines skulptūras.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Atvažiavus nuo Birštono keliu A16 (Vilnius – Marijampolė) Prienuose reikia pervažiuoti Nemuną ir vykti link Pociūnų. Kad ir kur suktų kelias į kairę, visą laiką važiuoti tiesiai. Kažkur pakelėje už Rūdupio stovi rodyklė, kreipianti į Atminties taką. Kadangi Nemuno kilpoje kelias eina ratu, taką galima pasiekti važiuojant bet kuria kryptimi. Pačioje Nemuno kilpos apačioje kelias priartėja prie upės ir važiuojant pasirodo informacinis stendas bei medžio skulptūros. Atminties tako pradžia yra prie informacinio stendo, čia galima palikti automobilį.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Atminties takas tai apie 300 metrų ilgio asfaltuoto kelio atkarpa su abiejose pusėse pastatytomis medinėmis skulptūromis. Takas nėra žiedinis maršrutas, juo pasivaikščioti užtenka pusvalandžio.


Tako danga

Maršrutas driekiasi asfaltuotu mišku keliu, o prie nuo kelio nutolusių skulptūrų veda praminti takeliai.


Tako ženklinimas ir stendai

Atminties takas nėra paženklintas. Jis prasideda ties informaciniu stendu ir tęsiasi iki kelio posūkio, kur pro medžius atsiveria vaizdas į Nemuną.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Netoli tako pradžios įrengta poilsiavietė, o tako pabaigoje ir pačiame take įrengti suoliukai.


Atminties takas iš arti

Susiję įrašai