Apie Akmenos pažintinį taką


Gražiame Akmenos upės slėnyje yra ne mažiau graži Lakštingalų slėnio poilsiavietė. Akmena šioje vietoje daro vingį, todėl kitoje upės pusėje susiformavo atodanga. Nuo poilsiavietės iki atodangos veda pėsčiųjų maršrutas – Akmenos pažintinis takas, kuris yra tarsi Pagramančio regioninio parko vizitinė kortelė. Šis regioninis parkas garsėja kabančiais tiltais, o jų šiame pažintiniame take net du, vienas – pačio pradžioje, kitas – pabaigoje. Neilgas pasivaikščiojimas Akmenos upės pakrante išbandant kabančius tiltus ir užkopiant ant atodangos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Lakštingalų slėnio poilsiavietę, bus smagi pažintis su Pagramančio regioniniu parku. Tuo labiau, kad čia galima užsibūti ir ilgiau – čia esanti poilsiavietė didelė ir jauki.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 164 (Tauragė – Plungė) už Pagramančio yra posūkis dešinėn. Stovi rodyklė link Pagramančio girininkijos ir Alijošiškių gyvenvietės, kurioje ir yra Lakštingalų slėnio poilsiavietė. Privažiavus Alijošiškes Indijos gatve, toliau tęsti kelionę už sankryžos tiesiai einančia Liepų gatve, kur nusileidus nuo kalno buserdvi automobilių aikštelė.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Prasidėjęs Lakštingalų slėnio poilsiavietėje prie vieno kabančio tilto Akmenos pažintinis takas apsukęs ratą kitu kabančiu tiltu grįžta atgal į poilsiavietę. Tako ilgis apie 1,2 kilometro, o maršrutas žiedinis. Pasivaikščiojimui rekomenduojama skirti valandą laiko.


Tako danga

Maršrutas eina Akmenos upės pakrantės pievų takais bei pramintais miško takeliais. Maršrute yra du kabantys tiltai ir dveji ilgi mediniai laiptai, vedantys aukštyn ir žemyn.


Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje, prie kabančio tilto, įrengtas informacinis stendas ir stovi rodyklė, rodanti pažintinio tako kryptį. Daugiau jokio ženklinimo take nėra. Vienintelė neaiški vieta yra užlipus laiptais ant aukšto Akmenos upės šlaito, kur toliau reikia eiti pamiškės taku. Take galima rasti kelis įrengtus informacinius stendus.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Užlipus ilgais mediniais laiptais ant atodangos viršaus, į Lakštingalų slėnio poilsiavietę galima pasižiūrėti pro medžių viršūnes. Ten įrengta atokvėpio vieta, pastatyta pavėsinė. Daugiau take atokvėpio vietų nėra. Apsistoti ir iškylauti galima didelėje ir gražioje Lakštingalų slėnio poilsiavietėje.


Amenos pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai