Akmenos pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Akmenos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Liepų g., Alijošiškės, Tauragės raj.
55.390219, 22.233406
Kopijuoti
1 val.
1,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Akmenos pažintinį taką


Gražiame Akmenos upės slėnyje yra ne mažiau graži Lakštingalų slėnio poilsiavietė. Akmena šioje vietoje daro vingį, todėl kitoje upės pusėje susiformavo atodanga. Nuo poilsiavietės iki atodangos veda pėsčiųjų maršrutas – Akmenos pažintinis takas, kuris yra tarsi Pagramančio regioninio parko vizitinė kortelė. Šis regioninis parkas garsėja kabančiais tiltais, o jų šiame pažintiniame take net du, vienas – pačio pradžioje, kitas – pabaigoje. Neilgas pasivaikščiojimas Akmenos upės pakrante išbandant kabančius tiltus ir užkopiant ant atodangos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Lakštingalų slėnio poilsiavietę, bus smagi pažintis su Pagramančio regioniniu parku. Tuo labiau, kad čia galima užsibūti ir ilgiau – čia esanti poilsiavietė didelė ir jauki.

Maršrutas ir tako danga

Prasidėjęs Lakštingalų slėnio poilsiavietėje prie vieno kabančio tilto Akmenos pažintinis takas apsukęs ratą kitu kabančiu tiltu grįžta atgal į poilsiavietę. Tako ilgis apie 1,2 kilometro, o maršrutas žiedinis. Maršrutas eina Akmenos upės pakrantės pievų takais bei pramintais miško takeliais. Maršrute yra du kabantys tiltai ir dveji ilgi mediniai laiptai, vedantys aukštyn ir žemyn.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje, prie kabančio tilto, įrengtas informacinis stendas ir stovi rodyklė, rodanti pažintinio tako kryptį. Take įrengtos kryptį rodančios rodyklės bei Camino Lituano ženklinimas, kurio maršrutas sutampa su pažintinio tako maršrutu. Take galima rasti kelis įrengtus informacinius stendus.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Užlipus ilgais mediniais laiptais ant atodangos viršaus, į Lakštingalų slėnio poilsiavietę galima pasižiūrėti pro medžių viršūnes. Ten įrengta atokvėpio vieta, pastatyta pavėsinė. Daugiau take atokvėpio vietų nėra. Apsistoti ir iškylauti galima didelėje ir gražioje Lakštingalų slėnio poilsiavietėje.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 164 (Tauragė – Plungė) už Pagramančio yra posūkis dešinėn. Stovi rodyklė link Pagramančio girininkijos ir Alijošiškių gyvenvietės, kurioje ir yra Lakštingalų slėnio poilsiavietė. Privažiavus Alijošiškes Indijos gatve, toliau tęsti kelionę už sankryžos tiesiai einančia Liepų gatve, kur nusileidus nuo kalno buserdvi automobilių aikštelė.

Akmenos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.