Žeimenos pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Žeimenos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Žeimenos 59, Švenčionėliai
55.171593, 25.986839
Kopijuoti
1 val.
3 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie taką palei Žeimenos upę

Ties Švenčionėliais palei Žeimenos upę įrengtos plastikinių lentelių tako atkarpos, kurias į vieną maršrutą sujungia Žeimenos pažintinis takas. Čia galima susipažinti su užliejamų pievų augalija ir gyvūnija ar tiesiog stebėti savo slėniu tekančią Žeimenos upę.

Maršrutas ir tako danga

Žeimenos pažintinis takas yra linijinės formos maršrutas. Jis veda plastikinių lentelių taku, kuris įrengtas ant pontonų ir driekiasi per užliejamas pievas. Yra kelios tokios tako atkarpos, kurios tarpusavyje nesusijungia, todėl tarp jų reikia keliauti neasfaltuotomis Švenčionėlių gatvėmis. Tose vietose, kur prasideda lentelių takas, įrengti laipteliai. Maršruto ilgis į vieną pusę arti 3km.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintinis takas nėra paženklintas, tačiau jame yra informaciniai stendai. Jie įrengti tose vietose, kur prie kelio prasideda į užliejamas pievas veda lentelių takai. Tako pradžioje ir dar vienoje vietoje yra stendai su tako schema.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintiniame take prie Žeimenos upės įrengtos apžvalgos ir poilsio aikštelės, kuriose galima pailsėti ir stebėti gamtą. Tako pradžioje prie Lygumų tilto yra dvi poilsiavietės su maudyklomis, dar viena tokia poilsiavietė su paplūdimiu yra maždaug už pusės kilometro nuo tako pabaigos.

Tako schema

Kur yra Žeimenos pažintinis takas?

Keliu 111 (Švenčionys – Utena) privažiavus Švenčionėlius toliau reikia važiuoti Žeimenos gatve, kuri eina per Platumų tiltą. Juo pervažiavus dešinėje arba kairėje kelio pusėje esančiose aikštelėse galima palikti automobilį. Perėjus tiltą ties miesto ženklu yra laipteliai, kuriais nusileidus stovi pažintinio tako informacinis stendas su tako schema.

Pažintinis takas palei Žeimenos upę iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.