Storių pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Storių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Storiai, Anykščių raj.
55.491647, 25.134017
Kopijuoti
1 val.
1,2 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Interaktyvūs informaciniai stendai
  • Laiptai
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Storių pažintinį taką

XIX amžiuje Tartu universiteto profesorius Struvė ir caro armijos karininkas Tenneris ėmėsi iki tol neregėto darbo – nusprendė išmatuoti Žemės dienovidinio lanko ilgį ir tokiu būdu sukurti pirmąją GPS sistemą. 10 valstybių buvo įrengta trianguliacijos grandinė, kurios keli punktai yra ir Lietuvoje. Vienas tokių – Storių geodezinis punktas, iki kurio vedantis pažintinis takas ne tik supažindina su teorija ir istorija, bet ir siūlo patiems pabandyti atlikti tokius matavimus.

Maršrutas ir tako danga

Struvės pažintinis takas yra linijinės formos maršrutas, todėl nuėjus į priekį tuo pačiu taku teks grįžti ir atgal. Ilgis į vieną pusę – 1,2 km. Maršrutas veda įrengtu sutankinto grunto taku, o į aukščiausią Anykščių apylinkių kalvą veda gana ilgi mediniai laiptai.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti informaciniai stendai, kuriuose informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Nuskenavus stenduose esančius QR kodus galima pasiklausyti daugiau pasakojimų apie Struvės geodezinį lanką. Maršrutas nėra paženklintas, tačiau tai vienintelis takas, todėl viskas aišku ir be ženklinimo.

Atokvėpio vietos

Pažintiniame take prie informacinių stendų įrengti keli suoliukai

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Pažintinį taką galima pasiekti važiuojant įvairiai, tačiau vienas iš būtų yra iš Anykščių išvažiuoti Šlavės gatve ir žvyruotu keliu privažiavus ženklą Struvės geodezinis punktas, pasukti į kairėje pusėje įrengtą automobilių stovėjimo aiktelę. Ten ir prasideda pažintinis takas.

Storių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.