Punios šilo pažintinė trasa
  • Po laukinę gamtą

Punios šilo pažintinė trasa

Žiūrėti atsiliepimus
Nemuno g. 82, Panemunininkai, Alytaus raj.
54.507333, 24.038709
Kopijuoti
3 val.
8,9 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Maršrutas ir tako danga

Punios šilo pažintinė trasa yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis beveik 9 km. Pagal sužymėtos maršruto dalies ženklinimą reikia eiti prieš laikrodžio rodyklę. Tako pradžioje iš karto sukti į dešinę, kur kreipia įrengta rodyklė.
Pirmoje trasos dalyje reikia eiti miško taku, vėliau, nusileidus prie Nemuno, eina pramintas takas per pievą. Yra pora tiltelių, tačiau kelias šlapias vietas ties upeliais reikia įveikti savarankiškai. Atgal maršrutas veda miško keliuku. Yra įkalnių, nuokalnių, ties Panemunininkų skardžiu įrengti ilgi laiptai.

Tako ženklinimas ir stendai

Trasoje įrengti keli informaciniai stendai, tačiau nei viename jų nėra jokios informacijos apie patį maršrutą. Maršrutas paženklintas raudonos spalvos rodyklėmis ant medžių, tačiau tik atkarpa nuo pradžios iki Panemunininkų skardžio. Stovi kelios rodyklės su nurodytais atstumais iki Punios šilo ąžuolų ir Panemunininkų skardžio.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje yra poilsiavietė, o pačiame take įrengti suoliukai. Jie pasiskirstę netolygiai, dauguma yra atkarpoje nuo Panemunininkų skardžio iki partizanų vadavietės. Vienintelė apžvalgos vieta take yra prie Nemuno, iš kur matosi kitoje upės pusėje stūksantis Punios piliakalnis.

Trasos schema

Kur yra pažintinė trasa?

Atvažiavus nuo Kauno keliu 130 (Kaunas-Alytus) ties autobusų stotimi sukti į kairę bei Putinų gatve važiuoti iki antros žiedinės sankryžos. Važiuojant iš kitos pusės, pervažiavus Lietuvos tūkstantmečio tiltą važiuoti iki žiedinės sankryžos. Joje sukti link Punios šilo (stovi ženklas su nuoroda, jo iki jo – 9,5 km) ir važiuoti iki galo. Privažiavus mišką įrengta nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė.

Punios šilo pažintinė trasa iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.