Pėsčiųjų takas Ančios ežero pakrante
  • Vaizdingi takai

Ančios ežero pakrante – pėsčiųjų takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kailiniai, Lazdijų raj.
54.089760, 23.708152
Kopijuoti
2 val.
3,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie pėsčiųjų taką „Ančios ežero pakrante”

Prie Veisiejų ištįsęs į ilgį 11 kilometrų telkšo Ančios ežeras. Tai didžiausias ir gražiausias Veisiejų regioninio parko ežeras, kurio pakrantėje įrengtas pėsčiųjų takas „Ančios ežero pakrante”. Jis vedžioja po Ančios kraštovaizdžio draustinyje ošiantį sausą pušyną ir supažindina su čia augančiais vertingais augalais.

Maršrutas ir tako danga

Pėsčiųjų takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis siekia beveik 4 kilometrus. Į priekį maršrutas eina Ančios ežero krantu, o atgal miško takais ir keliukais. Veisiejų regioninio parko tinklapyje parodyta, jog atgal galima keliauti ir nuo Barčių link Veisiejų einančiu žvyrkeliu. Maršrutas eina pramintais sausais pušyno takais ir miško keliuku, o per pakrantėje esančią šlapvietę praeiti padeda specialiai įrengti mediniai liepteliai.

Tako ženklinimas ir stendai

Take galima rasti keletą informacinių stendų, o maršrutas paženklintas Veisiejų regioninio parko rodyklėmis su tako pavadinimu. Papildomas ženklinimas – žalios spalvos skritulys.

Atokvėpio vietos

Vienintelė atokvėpio vieta yra įrengta tako pradžioje. Netoli yra smėlėtas Ančios ežero krantas ir lieptelis, todėl vasarą galima išsimaudyti.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Išvažiavus keliu 2517 (Veisiejai – Viktarinas) iš Veisiejų link Viktarino iš karto stovi rodyklė į dešinę link Barčių. Pasukus į šį kelią už poros šimtų metrų dešinėje kelio pusėje yra nusukimas į mišką. Iki tako pradžios lieka apie šimtą metrų.

Pėsčiųjų takas „Ančios ežero pakrante” iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.