Peršokšnos pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Peršokšnos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Januliškis, Švenčionių raj.
55.164802, 25.842256
Kopijuoti
1,5 val.
3 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Peršokšnos pažintinį taką


Per Labanoro regioninio parko teritoriją teka Peršokšnos upė, kurios pakrantėje įrengtas pažintinis takas. Viena jo dalis driekiasi upelio pakrante, o kita dalis veda ratu per mišką. Maršrutas eina ir per Januliškio kaimą, kuriame yra du saugojami medžiai – juodalksnis Gumbulis ir Januliškio maumedis. Pakeliui galima užsukti pasižiūrėti mažos medinės bažnytėlės, kuri stovi prie kelio netoli tako pabaigos. Nors dalis tako nuklota medinėmis lentelėmis, pasivaikščiojimas juo leidžia pabūti laukinėje gamtoje.

Maršrutas ir tako danga

Peršokšnos pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, tačiau viena jo atšaka tokia nėra. Priėjus poilsiavietę prie Peršokšnos takas šakojasi ir pasukus kairėn maršrutas veda palei upę. Maždaug už pusės kilometro takas baigiasi ir reikia tuo pačiu maršrutu grįžti atgal. Nuo poilsiavietės perėjus Peršokšną maršrutas yra žiedinis. Pasukus kairiau palei Peršokšną veda medinių lentelių takas, kurio būklė ne pati geriausia. Dar toliau takas driekiasi miško paklote palei upę. Grįžus ir perėjus Peršokšną maršrutas veda miško takais ir keliukais, o vėliau išveda į žvyruotą kelią.

Tako ženklinimas ir stendai

Peršokšnos pažintinis takas paženklintas žalios spalvos rodyklėmis. Maršruto pradžioje stovi stendas su tako schema, o pačiame take įrengti informaciniai stendai.

Atokvėpio vietos

Visai netoli tako pradžios Peršokšnos upelio pakrantėje įrengta didelė poilsiavietė. Einant taku galima rasti dar pora atokvėpio vietų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 111 (Švenčionys-Kaltanėnai) privažiavus Švenčionėlius sukti į Žeimenos gatvę ir visą laiką važiuoti ja. Pasibaigus Švenčionėliams toliau veda žvyruotas kelias iki pat Januliškio, kurį privažiavus kairėje kelio pusėje matosi pažintinio tako stendas. Automobilį galima palikti šalikelėje. Už keleto šimtų metrų yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau stendas su tako schema yra tik čia, todėl pasivaikščiojimą pažintiniu taku geriausia pradėti nuo šios vietos.

Peršokšnos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.