Apie Peršokšnos pažintinį taką


Per Labanoro regioninio parko teritoriją teka Peršokšnos upė, kurios pakrantėje įrengtas pažintinis takas. Viena jo dalis driekiasi upelio pakrante, o kita dalis veda ratu per mišką. Maršrutas eina ir per Januliškio kaimą, kuriame yra du saugojami medžiai – juodalksnis Gumbulis ir Januliškio maumedis. Pakeliui galima užsukti pasižiūrėti mažos medinės bažnytėlės, kuri stovi prie kelio netoli tako pabaigos. Nors dalis tako nuklota medinėmis lentelėmis, pasivaikščiojimas juo leidžia pabūti laukinėje gamtoje.


Tako schema


Kaip atvykti?

Keliu 111 (Švenčionys-Kaltanėnai) privažiavus Švenčionėlius sukti į Žeimenos gatvę ir visą laiką važiuoti ja. Pasibaigus Švenčionėliams toliau veda žvyruotas kelias iki pat Januliškio, kurį privažiavus kairėje kelio pusėje matosi pažintinio tako stendas. Automobilį galima palikti šalikelėje. Už keleto šimtų metrų yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau stendas su tako schema yra tik čia, todėl pasivaikščiojimą pažintiniu taku geriausia pradėti nuo šios vietos.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Peršokšnos pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, tačiau viena jo atšaka tokia nėra. Priėjus poilsiavietę prie Peršokšnos takas šakojasi ir pasukus kairėn maršrutas veda palei upę. Maždaug už pusės kilometro takas baigiasi ir reikia tuo pačiu maršrutu grįžti atgal. Nuo poilsiavietės perėjus Peršokšną maršrutas yra žiedinis. Bendras pažintinio tako ilgis yra virš 3 kilometrų ir juo pasivaikščioti prireiks apie 1,5 valandos.


Tako danga

Priėjus Peršokšnos upę maršrutas šakojasi. Pasukus kairiau jis veda medinių lentelių taku ir miško paklote palei upę. Grįžus ir perėjus Peršokšną maršrutas veda miško takais ir keliukais, o vėliau išveda į žvyruotą kelią.


Tako ženklinimas ir stendai

Peršokšnos pažintinis takas paženklintas žalios spalvos rodyklėmis. Maršruto pradžioje stovi stendas su tako schema, o pačiame take įrengti informaciniai stendai.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Visai netoli tako pradžios Peršokšnos upelio pakrantėje įrengta didelė poilsiavietė. Einant taku galima rasti dar pora atokvėpio vietų.


Peršokšnos pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai