Pašilių stumbryno pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Pašilių stumbryno pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Girelė, Panevėžio raj.
55.559365, 24.216430
Kopijuoti
0,5 val.
0,6 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Lankymasis mokamas
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Pašilių stumbryno pažintinį taką

Pašilių stumbryne galima ne tik stumbrus pamatyti, bet ir pažintiniu taku pasivaikščioti. Jis neilgas, bet plačiu sutankinto grunto taku galima lengvai pravažiuoti su vaikišku vežimėliu, todėl patogu lankytis su vaikais. Įrengtuose stenduose supažindinama su Pašilių miško gyvūnija, o greta šios informacijos iškabinti ir vaikų darbeliai.

Maršrutas ir tako danga

Pašilių stumbryno pažintinis takas nėra žiedinis maršrutas, o jo ilgis siekia 600 metrų. Patogiausia yra nueiti iki stumbrų aptvaro ir juos apžiūrėjus atgal patraukti pažintiniu taku. Jis baigiasi netoli įėjimo į Pašilių stumbryną. Beveik visas maršrutas veda plačiu sutankinto grunto taku, tik paskutinis šimtas metrų nuklotas medinių lentelių taku.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintinio tako pradžia yra prie Stumbrų aptvaro, ten stovi ir stendas su tako schema. Take įrengtos stotelės, kuriose pasakojama apie Pašilių miško gyvūniją. Ženklinimo nėra, tačiau veda vienintelis takas, todėl išklysti nėra kur.

Atokvėpio vietos

Nors pažintinis takas neilgas, jame įrengta daug suoliukų. Tako viduryje stovi pavėsinė su priešais įrengtais suolais (kaip mokykloje). Pažintinis takas prasideda ties Stumbrų aptvarais, kur jiems stebėti įrengtas apžvalgos bokštelis.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Iš Krekenavos išvažiavus 3003 (Krekenava – Ramygala) keliu už keleto kilometrų yra posūkis kairėn. Ties juo įrengta rodyklė, kreipianti į Pašilių stumbryną. Žvyruotas kelias beveik už 3 kilometrų atveda tiesiai prie stumbryno vartų. Seniau už įėjimo teko mokėti, dabar prie vartų užrašyta, jog įėjimas nemokamas. Šią informaciją reikia tikrinti.

Pašilių stumbryno pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.