Apie Lopaičių pažintinį taką
Vienus Lopaičių pažintinis takas vilioja piliakalniu, ant kurio galėjo stovėti Žemaitijos kunigaikščio Vykinto pilis. Kita čia atvyksta tiesiog prisipilti šaltinio vandens. Tačiau daugiausiai lankytojų nori pamatyti akmenį su veidu, dolmenu vadinamą akmenų sankaupą ar paliesti vaisingumo akmenį. Spėjama, kad šioje vietoje daugiau nei prieš 7 tūkstančius metų galėjo būti šventvietė, kurios vieta pasirinkta neatsitiktinai. Anot Žemės energetinių linijų teorijos čia gali būti viena iš Žemę ir kosmosą jungiančių vietų. Sunku suprasti, kur realybė, o kur fantazija, bet tai irgi priežastis apsilankyti šiame pažintiniame take.
Maršrutas ir tako danga
Lopaičių pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis siekia beveik 2 kilometrus. Kadangi palei upelį nutiestas medinių lentelių takas link šaltinio, maršrutą galima trumpinti perpus. Nuo pradžių takas veda sutankinto grunto danga, vėliau eina gerai pramintais miško takais. Link šaltinio upelio slėniu šlaitu driekiasi medinių lentelių takas su turėklais, o stačiose įkalnėse įrengti mediniai laiptai.
Tako ženklinimas ir stendai
Pažintinis takas nėra paženklintas, tačiau nepasiklysti leidžia įrengtos nuorodos su parašytais atstumais iki artimiausių stotelių. Maršrutą nesunku atsekti pagal gerai pramintus takus. Tako pradžioje yra stendai su maršruto schema.
Apžvalgos ir atokvėpio vietos
Užlipus ant Lopaičių piliakalnio atsiveria Žemaitijos toliai. Dar geresnė apžvalgos vieta yra nuėjus apie 200 metrų, kur atsiveria dar platesnė panorama. Pažintiniame take yra įrengti suoliukai, tako pradžioje yra tualetai.
Pažintinio tako schema
Kur yra Lopaičių pažintinis takas?
Važiuojant nuo Rietavo į Varnius keliu 3203 (Rietavas-Varniai) reikia pravažiuoti Tverus. Iš karto už gyvenvietės prasideda Piliakalnio gatvė, kuria nenuvažiavus nei kilometro matosi įrengtos automobilių stovėjimo vietos bei pastatytas paminklinis akmuo kunigaikščiui Vykintui. Čia ir prasideda pažintinis takas.