Lekėčių pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Lekėčių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Lekėčiai, Šakių raj.
54.994238, 23.507678
Kopijuoti
1,5 val.
4 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Ar teko girdėti, kad Lekėčiuose vyksta Mėlynių festivalis? Sunku patikėti, kad Lekėčių miškuose būtų daug mėlynių, tačiau po aplinkinius miškus vedantis pažintinis takas greitai tuo įtikina. Mėlynių čia tikrai daug, bet yra ir dar kai kas įdomaus. Netoli Lekėčių trykšta Didysis šaltinis, prie kurio beveik visada nusidriekusios eilės žmonių su talpomis. Tai bene garsiausias pažintinio tako objektas. O įdomiausia, jog ta tiesi miško kelio atkarpa, kuria veda takas, tai buvusios siaurojo geležinkelio vėžės vieta. Daugiau apie tai galima sužinoti informaciniuose stenduose arba tiesiog smagiai pasivaikščioti gražiais Suvalkijos miškais.

Apie Lekėčių pažintinį taką

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kuriuo reikia eiti prieš laikrodžio rodyklę. Lekėčių apylinkių miško takais ir keliukais nusidriekusio maršruto ilgis – 4 kilometrai. Šiek tiek klaidesnė tako dalis yra prieš pat gyvenvietę, kur tenka eiti siaurais miško takeliais.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintinis takas paženklintas baltos spalvos žygeivio simboliu su rodykle ant medžių. Maršrutas veda prieš laikrodžio rodyklę. Ties girininkija ir ties kapinėmis yra stendai su tako schema, o kitose vietose įrengti nedideli informaciniai stendai.

Atokvėpio vietos

Poilsiaviečių ir atokvėpio vietų take nėra, tačiau netoli girininkijos pažintinis takas veda pro Didįjį šaltinį, kur galima atsigaivinti šaltinio vandeniu.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas

Prie kelio 140 (Kaunas – Šakiai) yra Lekėčių gyvenvietė. Įvažiavus į ją toliau važiuoti keliu 3805 (Lekėčiai – Pavilkijys) ir išvažiavus iš Lekėčių maždaug už pusės kilometro kairėje kelio pusėje yra Lekėčių girininkija, dešinėje – pažintinio tako stendas. Čia yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė. Eiti galima pradėti čia arba Pušyno gatvėje ties kapinėmis, kur stovi dar vienas pažintinio tako stendas ir yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Lekėčių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.