Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takai
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas

Žiūrėti atsiliepimus
Pušyno g. 23, Kulautuva, Kauno raj.
54.943155, 23.645434
Kopijuoti
7 val.
27 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė


Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas tai 6 maršrutų kompleksas, įrengtas kurortinės gyvenvietės pašonėje. Skirtingo ilgio maršrutų bendras ilgis siekia apie 27 kilometrus. Palei Nemuno slėnio šlaitus vingiuojančiuose takuose nėra informacinių stendų, maršrutai skirti pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui kalnų dviračiu. Keletas įdomesnių objektų, kuriuos galima pamatyti vaikštant maršrutais: Dievų ir deivių slėnis, Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, Tamaros kalnas, Kulautuvos bažnyčia, paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę, Jėzuitų rekolekcijų namai, seniausias Kulautuvos namas.

Maršrutai ir takų dangos

Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas sudarytas iš 6 maršrutų, kurių ilgiai skirtingi. Raudonosios trasos ilgis – 6 km, mėlynosios – 5,9 km, žaliosios – 2,6 km, oranžinės – 3,4 km, žaliosios 2 – 4 km, baltosios – 5,2 km. Visos trasos yra žiedinės formos, ėjimo kryptis – prieš laikrodžio rodyklę. Ėjimo trukmė priklauso nuo pasirinktos trasos. Jų įveikimo laikas svyruoja nuo valandos iki dviejų. Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas daugiausiai veda miško keliukais ir plačiai išmintais takais. Vietomis tenka eiti žvyruotu ar asfaltuotu keliu. Laiptelių takuose nėra, tačiau beveik visuose maršrutuose bus įkalnių ir nuokalnių. Nors daugelyje vietų su vaikišku vežimėliu važiuoti patogu, tačiau yra ir sunkesnių ruožų.

Tako ženklinimas ir stendai

Kiekvienas maršrutas paženklintas skirtingų spalvų simboliais ant medžių. Prie simbolių parodyta ėjimo kryptis. Maršrutai, prasidedantys Pušyno gatvėje yra paženklinti gan gerai, tačiau kituose 3 maršrutuose ženklinimo trūksta, todėl verta turėti takų schemos nuotrauką. Stendai su schemomis stovi Pušyno gatvėje, miške prie takų sankirtos ir prie kelio į Kulautuvą, toje vietoje, kur stovi paminklas kovotojams už laisvę (raudonas maršrutas).

Atokvėpio vietos

Prie Pušyno gatvės prasidedančiuose maršrutuose yra įrengta poilsiaviečių ir suoliukų, o einant raudonu maršrutu galima užlipti ant Tamaros kalno, nuo kurio atsiveria Nemuno slėnio panorama. Kituose maršrutuose nei poilsiaviečių, nei suoliukų, nei apžvalgos aikštelių nėra.

Takų schemos

Mėlynas maršrutas

Raudonas maršrutas

Oranžinis maršrutas

Žalias maršrutas

Žalias maršrutas 2

Baltas maršrutas

Kur yra sveikatingumo takai?

Keliu 141 (Kaunas-Jurbarkas) pravažiavus Raudondvarį yra posūkis kairėn į Kulautuvą. Iki jos apie 2 kilometrus. Privažiavus gyvenvietę iš karto sukti dešinėn ir Pušymo gatve važiuoti iki bažnyčios. Prie jos yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė ir netoliese galima pamatyti Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo tako informacinį stendą su maršrutų schema. Čia prasideda 3 maršrutai. Kitus maršrutus surasti šiek tiek sudėtingiau, todėl reikėtų pasinaudoti takų schema ir žemėlapiu.

Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.