Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas tai 6 maršrutų kompleksas, įrengtas kurortinės gyvenvietės pašonėje. Skirtingo ilgio maršrutų bendras ilgis siekia apie 27 kilometrus. Palei Nemuno slėnio šlaitus vingiuojančiuose takuose nėra informacinių stendų, maršrutai skirti pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui kalnų dviračiu. Keletas įdomesnių objektų, kuriuos galima pamatyti vaikštant maršrutais: Dievų ir deivių slėnis, Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, Tamaros kalnas, Kulautuvos bažnyčia, paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę, Jėzuitų rekolekcijų namai, seniausias Kulautuvos namas.


Takų schemos

Mėlynas maršrutas

Raudonas maršrutas

Oranžinis maršrutas

Žalias maršrutas

Žalias maršrutas 2

Baltas maršrutas


Kaip nuvykti?

Keliu 141 (Kaunas-Jurbarkas) pravažiavus Raudondvarį yra posūkis kairėn į Kulautuvą. Iki jos apie 2 kilometrus. Privažiavus gyvenvietę iš karto sukti dešinėn ir Pušymo gatve važiuoti iki bažnyčios. Prie jos yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė ir netoliese galima pamatyti Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo tako informacinį stendą su maršrutų schema. Čia prasideda 3 maršrutai. Kitus maršrutus surasti šiek tiek sudėtingiau, todėl reikėtų pasinaudoti takų schema ir žemėlapiu.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas sudarytas iš 6 maršrutų, kurių ilgiai skirtingi. Raudonosios trasos ilgis – 6 km, mėlynosios – 5,9 km, žaliosios – 2,6 km, oranžinės – 3,4 km, žaliosios 2 – 4 km, baltosios – 5,2 km. Visos trasos yra žiedinės formos, ėjimo kryptis – prieš laikrodžio rodyklę. Ėjimo trukmė priklauso nuo pasirinktos trasos. Jų įveikimo laikas svyruoja nuo valandos iki dviejų.


Tako danga

Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas daugiausiai veda miško keliukais ir plačiai išmintais takais. Vietomis tenka eiti žvyruotu ar asfaltuotu keliu. Laiptelių takuose nėra, tačiau beveik visuose maršrutuose bus įkalnių ir nuokalnių. Nors daugelyje vietų su vaikišku vežimėliu važiuoti patogu, tačiau yra ir sunkesnių ruožų.


Tako ženklinimas ir stendai

Kiekvienas maršrutas paženklintas skirtingų spalvų simboliais ant medžių. Prie simbolių parodyta ėjimo kryptis. Maršrutai, prasidedantys Pušyno gatvėje yra paženklinti gan gerai, tačiau kituose 3 maršrutuose ženklinimo trūksta, todėl verta turėti takų schemos nuotrauką. Stendai su schemomis stovi Pušyno gatvėje, miške prie takų sankirtos ir prie kelio į Kulautuvą, toje vietoje, kur stovi paminklas kovotojams už laisvę (raudonas maršrutas).


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Prie Pušyno gatvės prasidedančiuose maršrutuose yra įrengta poilsiaviečių ir suoliukų, o einant raudonu maršrutu galima užlipti ant Tamaros kalno, nuo kurio atsiveria Nemuno slėnio panorama. Kituose maršrutuose nei poilsiaviečių, nei suoliukų, nei apžvalgos aikštelių nėra.


Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas iš arti

Susiję įrašai