Juodlės pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Juodlės pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Juodlė, Kelmės raj.
55.818074, 22.923998
Kopijuoti
1,5 val.
4,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Juodlės pažintinį taką

Nuo ledynmečio buvęs ežerėlis baigė užakti, tačiau vietos gyventojai surentė užtvanką ir pakilęs vanduo suformavo Juodlės ežerą. Aplink šį Kurtuvėnų regioniniame parke telkšantį ir žmogaus rankomis sukurtą ežerą veda Juodlės pažintinis takas. Jaukiais miško takais vedantis maršrutas nuves į pelkę, kur įrengta apžvalgos aikštelė. Toliau liepų alėja pro buvusią sodybą užkils į kalvą, nuo kurios atsiveria vaizdas į Gabriejolės duburį. Vaizdingomis ir nendrėmis apaugusiomis pakrantėmis maršrutas pasiekia vakarinę ežero dalį, kur nuo kalvos pro medžius atsiveria ežero panorama. Čia yra žmonių supilta užtvanka, netoli kurios įrengtas gražus paukščių stebėjimo ir apžvalgos tiltelis.

Maršrutas ir tako danga

Juodlės pažintinis takas yra žiedinis maršrutas. Eidamas ratu aplink Juodlės ežerą jis tęsiasi 4,2 kilometro. Ėjimo kryptis priešinga laikrodžio judėjimo krypčiai. Miško kelias, miško takas ir medinių lentelių takas – teks keliauti visomis šiomis dangomis norint apeiti visą Juodlės pažintinį taką.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengta 12 informacinių stendų, o prie automobilių stovėjimo aikštelių stovi stendai su maršruto schema. Juodlės pažintinis takas paženklintas naujais stačiakampio formos ženklais su tako pavadinimu, tačiau einant galima pamatyti ir kitokių ženklinimų. Panašu, jog tai senojo ženklinimo likučiai ir praeinančių kitų maršrutų ženklai, todėl einant reikia būti atidiems.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Po Juodlės ežerą pasižvalgyti galima nuo naujai įrengto paukščių stebėjimo ir apžvalgos tiltelio. Apžvalgos aikštelė yra įrengta ir pelkėje, tačiau jos būklė avarinė. Yra dar viena nedidelė kalva, nuo kurios atsiveria vaizdas į Gabriejolės duburį. Ten ir kitose vietose poilsiui įrengti suoliukai. Prie naujojo tilto yra įrengta nauja, graži poilsiavietė.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas

Juodlės pažintiniame take yra dvi automobilių stovėjimo aikštelės, iš kurių galima pradėti pasivaikščiojimą pažintiniu taku. Viena jų yra ties užtvanka ežero vakaruose. Ją galima pasiekti atvažiavus Juodlės gatve nuo Šaukėnų. Kita aikštelė yra už pusės kilometro šiauriniame ežero krante. Išvažiavus iš Šiaulių keliu A12 (Šiauliai – Kryžkalnis) už keleto kilometrų yra nusukimas link Ramučių. Važiuojant keliu 215 (Bubiai – Ramučiai) pravažiavus Kurtuvėnus 12-ame kilometre yra posūkis kairėn. Iki juodlės ežero yra beveik 2 kilometrai. Prie abiejų automobilių stovėjimo aikštelių įrengti stendai su tako schemomis.

Juodlės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Vytenis
2024-05-06
Ahujienas takas,