Jadagonių Eko trasa
  • Po laukinę gamtą

Jadagonių Eko trasa

Žiūrėti atsiliepimus
Upio al. 12, Jadagoniai, Kauno raj.
54.988530, 23.569916
Kopijuoti
5 val.
18 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Sūpynės, pramogos

Apie Jadagonių Eko trasą

Jadagonių gyvenvietėje ir jos apylinkėse įrengti trys pėsčiųjų maršrutai. Mėlynasis maršrutas labai panašus į pažintinį taką, nors jame nėra informacinių stendų. Juo keliaujant galima pamatyti visas kultūrines ir istorines Jadagonių vietas ir objektus. Geltonasis ir oranžinis maršrutai įrengti apylinkių miškuose ir kiekviename jų yra po laukinės gamtos atkarpą palei upelius.

Maršrutas ir tako danga

Jadagonių Eko trasa sudaryta iš trijų žiedinių maršrutų, kurie tarpusavyje apsijungia. Mėlynasis 5,5 km ilgio maršrutas gyvenvietės gatvėmis ir takais vedžioja pačioje gyvenvietėje. Geltonasis 5 km ilgio maršrutas ir oranžinis 8 km ilgio maršrutas įrengti apylinkių miškuose, tako danga – miško keliukai ir takai. Kiekviename maršrute yra neilgos atkarpos per laukinę gamtą, todėl praverstų žygio apranga.

Tako ženklinimas ir stendai

Kiekvienas maršrutas paženklintas skirtinga spalva – mėlyna, geltona arba oranžine. Ženklinimas įrengtas taip, kad būtų galima eiti bet kuria kryptimi. Trasoje yra trys informaciniai stendai su trasos schema. Takas atskirų informacinių stendų neturi.

Takų schemos

Mėlynasis maršrutas

Geltonasis maršrutas

Oranžinis maršrutas

Kur yra Jadagonių Eko trasa?

Keliu 140 (Kaunas – Šakiai) pravažiavus Zapyškį yra posūkis į dešinę, kur prasideda kelias 1931 (Rupinai – Kriūkai) į Kriūkus. Nuvažiavus apie 7km stovi rodyklė link Jadagonių, kurie yra iš karto užkilus ant kalno. Vienas trasos stendas įrengtas prie Pagonijos uolos (yra automobilių stovėjimo aikštelė), iki kurios veda Expedicija.lt rodyklės, kitas stendas stovi prie Pušyno poilsiavietės J. Šileikos gatvėje. Trečią stendą galima rasti ant Jadagonių piliakalnio, kur taip pat yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Jadagonių Eko trasa iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Gediminas
2024-04-06
Pradžia palieka neblogą įspūdį dėl gero žymėjimo, tačiau ankščiau ar vėliau takų ženklai dingsta ir lieki klaidžioti nerasdamas kelio tolyn, mėlyna trasa dar galima susigaudyti tačiau problema ta pati ženklai arba nusiplovę arba dingę dėl iškirstų medžių. Šiandien ėjome oranžine trasa, tai išvis tragedija kažkokia, po pirmų neblogų poros šimtų metrų nebeaišku kur eiti, reikia tikrinti visus bruzgynus ieškant tako, o suradus galiausiai prieini miškovežių išvažinėtą šlapią kelią, kuris ilgas ir sunku eiti, o praėjus ženklų ir vėl nėra ir praktiškai neberandami iki pat galo.