Apie Grybiškių ąžuolo pėsčiųjų maršrutą


Toje vietoje, kur tartum koks iškyšulys į Baltarusijos teritoriją įsiterpęs nedidelis Lietuvos plotelis, etnokultūrinį palikimą saugo Dieveniškių istorinis regioninis parkas. Čia galima pamatyti civilizacijos mažai paliestą kraštovaizdį ir tik šiam kraštui būdingus kaimų išdėstymus bei gatvinius kaimus. Poškonių kaime, kur įsikūręs šio regioninio parko lankytojų centras, prasideda Grybiškių ąžuolo pėsčiųjų maršrutas – puikiai tinkantis pažinčiai su šių vietovių vertybėmis. Iš pavadinimo aišku, jog maršrutas veda iki gražaus Grybiškių ąžuolo, seniausio medžio regioniniame parke, šalia kurio dar ir Grybiškių pušis stiebiasi į viršų. Pakeliui yra didelis pilkapynas, o maršruto pradžioje ir pabaigoje galima pasivaikščioti po Poškonių ir Lastaučikų kaimus, kurie abu yra gatvinio tipo.


Maršruto schema


Kaip nuvykti?

Keliu A15 (Vilnius – Lyda) privažiavus Šalčininkus toliau kelionę tęsti keliu 104 (Šalčininkai – Dieveniškės). Maždaug 18-ame kilometre stovi ženklas su rodykle į Poškonis. Jie yra kairėje kelio pusėje už 1 kilometro. Gyvenvietėje pravažiavus Gaujos upę kairėje kelio pusėje stovi Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras, prie kurio ir prasideda Grybiškių ąžuolo pėsčiųjų maršrutas.

Dėmesio

Dėmesio!

Vykdami pasivaikščioti šiuo maršrutu būtinai pasiimkite su savi pasą arba asmens tapatybės kortelę, kadangi Dieveniškių regioninio parko teritorija yra pasienio zonoje. Prie pagrindinio kelio įsikūręs pasieniečių postas, kuriame jus gali sustabdyti ir paprašyti parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ar atverti bagažinę.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pėsčiųjų maršrutas yra dalinai žiedinės formos. Aplink Poškonių tvenkinį jis apeina ratu, tačiau toliau Grybiškių ąžuolo jau eina nebe žiedinė maršruto atkarpa. Bendras ilgis yra apie 6 kilometrus, pasivaikščiojimui verta skirti iki 3 valandų.


Tako danga

Grybiškių ąžuolo pėsčiųjų maršrutas beveik visą laiką eina keliu. Poškonių ir Lastaučikų gyvenvietėse jis eina kaimo gatvėmis, o likusi atkarpa driekiasi miško keliais ir keliukais.


Tako ženklinimas ir stendai

Maršrutas be pavadinimo turi ir P1 žymėjimą, kuris reiškia, jog tai yra vienas iš dviejų čia įrengtų pėsčiųjų maršrutų. Pakelėse matomas visų čia esančių maršrutų ženklinimas, vadovautis galima ir link Grybiškių ąžuolo kreipiančiomis rodyklėmis. Prie Grybiškių ąžuolo, pušies, pilkapyno, o taip pat ir Poškonyse įrengti informaciniai stendai.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Maršrute įrengtos 4 poilsiavietės, dvi iš jų yra miške prie kelio, dvi – prie Poškonių tvenkinio. Poškonių poilsiavietėje vasarą veikia valčių nuoma, o kitoje, Pelėdos vardu pavadintoje poilsiavietėje, galima iškylauti ir maudytis.


Grybiškio ąžuolo pėsčiųjų maršrutas takas iš arti

Susiję įrašai