Gastilonių pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Gastilonių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Grabučiškės, Kaišiadorių raj.
54.875407, 24.153830
Kopijuoti
1,5 val.
2,7 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Žygio apranga

Apie Gastilonių pažintinį taką


Gastilonių pažintinis takas yra laukinė trasa, todėl teks keliauti natūraliais miško takais. Prasidėjęs prie storiausios Lietuvoje Rumšiškių pušies maršrutas pasuka link Kauno marių, kur supažindinęs su regioninio parko gamtos turtais ir papasakojęs apie užlietus kaimus kyla į Gastilonių atodangą. Tenka įveikti ne vieną nusileidimą ir pakilimą, tačiau atodangų viršuje esančios apžvalgos aikštelės dovanoja panoramas, dėl kurių verta pavargti. Be gražaus Kauno marių kraštovaizdžio maršrutas dar parodo Gastilonių ąžuolą, žaibo trenktas pušis, o kad nebūtų nuobodu eiti, regioninis parkas paruošė nemažai mįslių.

Maršrutas ir tako danga

Gastilonių pažintinis takas yra nepilnai žiedinės formos maršrutas. Maršruto atkarpa, vedanti pro Gastilonių atodangą iki Gastilonių ąžuolo yra linijinė ir ja reikės grįžti atgal. Kauno marių regioninis parkas informaciniame stende pažymėjo, jog nuo ąžuolo galima kirsti kampą ir sutrumpinti maršrutą, tačiau ši maršruto dalis neaiški. Pažintinio tako ilgis yra 2,8 kilometro, o jam įveikti reikėtų planuoti pusantros valandos. Maršrutas eina gerai pramintais natūralios dangos miško takais. Yra stačių įkalnių ir nuokalnių, todėl šlapiu oru gali būti slidu.

Tako ženklinimas ir stendai

Prie Rumšiškių pušies stovi informacinis stendas su tako schema. Take įrengti informaciniai stendai ir stendai su mįslėmis. Vienoje jų pusėje pateikiama mįslė, kitoje pusėje – atsakymas. Gastilonių pažintinis takas paženklintas mėlynos spalvos skrituliais ant medžių, kurie matomi einant maršrutu prieš laikrodžio rodyklę. Įrengtos nuorodos, rodančios kryptį ir atstumą iki lankytinų objektų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pro apleistą poilsiavietę takas nuveda iki Kauno marių pakrantės. Nuo ten maršrutas veda šlaito viršumi, kur galima surasti net keletą apžvalgos aikštelių ir vietų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje Kaunas – Vilnius pasukti link Rumšiškių ir iš karto pirmame posūkyje vėl sukti dešinėn. Netrukus asfaltuotas kelias baigiasi ir apie 3 kilometrus reikia važiuoti mišku keliu. Vadovautis Rumšiškių pušies ir Gastilonių pažintinio tako nuorodomis. Netoli Rumšiškių pušies automobilį galima palikti miško kelio pakraštyje, kadangi automobilių stovėjimo aikštelės nėra.

Gastilonių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Artūras Mikelevičius
2023-01-21
Puiku