Gardų ozo pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Gardų ozo pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Gardų g., Gečaičiai, Plungės raj.
56.129210, 21.995976
Kopijuoti
0,5 val.
0,7 km
Žiedinis

Apie Gardų ozo pažintinį taką

Gardų ozas yra didžiausias ir įspūdingiausias tokio tipo ledyninės kilmės darinys Žemaitijoje. Tai ilga ir siaura kalva, sudaryta iš smėlio ir žvyro. Sovietmečiu ji buvo eksploatuojama kaip karjeras, vėliau tapo šiukšlynu. Dabar ši vieta saugoma ir atverta lankytojams – įrengtas Gardų ozo pažintinis takas.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinis maršrutas, sudarytas iš dviejų žiedų. Vienas jų veda ozo viršumi, kitas – palei ozo apačią. Takai visur kieto grunto ir platūs, o užlipti į ozą ir nuo jo nusileisti galima mediniais laiptais.

Tako ženklinimas ir stendai

Per ozą vedantis takas aiškiai matomas ir jokio ženklinimo nėra, o prie automobilių stovėjimo aikštelės ir pačiame take stovi informaciniai stendai.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintinio tako maršrutas veda ant ozo viršaus, kur įrengta apžvalgos aikštelė. Prie automobilių stovėjimo aikštelės įrengta poilsiavietė, o take įrengta gausybė suoliukų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 164 (Plungė – Mažeikiai) neprivažiavus Sedos sukti į kairę link Žemaičių Kalvarijos. Nuo centro Sedos gatve išvažiuoti iš gyvenvietės ir pirmoje sankryžoje sukti kairėn į Gardų gatvę (toje vietoje stovi nuoroda link Gardų ozo). Iki jo maždaug kilometras. Prie kelio įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir prasideda pažintinis takas.

Gardų ozo pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.