Apie basų kojų taką

Eko basų kojų takas yra vienas pirmųjų tokių takų Lietuvoje. Čia nusiavus batus specialiai įrengtu taku reikia eiti įvairiais paviršiais. Akmenys, smėlis, medis, kankorėžiai ir vanduo suteikia daug aštri pojūčių. Tai ne tik smagi atrakcija, bet ir sveika procedūra, kadangi stimuliuojami paduose esantys aktyvūs taškai teigiamai veikia organizmą. Take įrengtos smagios dekoracijos, kurios traukia norinčius nusifotografuoti. Tai smagi atrakcija visai šeimai, kuri ypač patinka patiems mažiausiems.


Dėmesio

Basų kojų tako lankymas yra mokamas. Lankytojus dažniausiai pasitinka pats savininkas, kuris už tą pačią kainą leidžia taku eiti ir dar kartą. Tako pradžioje yra patalpa pasilikti batams, o grįžus kojas galima nusiplauti vandeniu.
Eko basų kojų takas atviras darbo valandomis, todėl vykstant verta sužinoti darbo grafiką.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Nuvykus į Biržus reikia važiuoti link Astravo dvaro. Nuo jo Sodinkelio gatve važiuoti link Drąseikių kaimo ir privažiavus pirmą sankryžą sukti dešinėn. Už 100 metrų dešinėje kelio pusėje yra automobilių stovėjimo aikštelė. Ten ir prasideda eko basų kojų takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Basų kojų takas yra 1,2 kilometro ilgio. Išsiraitęs kaip zigzagas jis veda mišku, o po to pamiške grįžta į pradžią – maršrutas žiedinės formos. Tako aplankymui reikėtų skirti bent valandą. Įvairiais paviršiais prabėgti galima ir per 15 minučių, tačiau jautresnių padų lankytojai užtruks gerokai ilgiau.


Tako danga

Norint išvardinti visas basų kojų tako dangas reikėtų sudaryti sąrašą iš keliasdešimt punktų. Dangų čia yra pačių įvairiausių: smulkių akmenėlių, stambių akmenų, skaldos, vandens, smėlio, žvyro, šiaudų, lentų, rastų, kankorėžių ir kitokių paviršių, kuriuos ir apibūdinti sunku. Eko basų kojų takas yra pats geriausias padų jautrumo testas.


Tako ženklinimas ir stendai

Take yra vos kelios rodyklės, tačiau išklysti beveik nėra kur. Informacinių stendų nėra įrengta.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Jei kas ir gali pavargti einant basų kojų taku, tai tik padai. Jiems pailsinti yra kelios jaukios vietelės take.


Basų kojų takas iš arti

Susiję įrašai