Drevinės bitininkystės pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Drevinės bitininkystės pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Musteika, Varėnos raj.
53.962740, 24.436625
Kopijuoti
1 val.
3,1 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Poilsiavietė
  • Žygio apranga

Apie Drevinės bitininkystės pažintinį taką

Atokiame Dzūkijos kampelyje esančiame Musteikos kaime yra vienintelis Lietuvoje drevinės bitininkystės muziejus, o aplinkui augančiuose pušynuose dar galima aptikti šio seno amato reliktų – dravių. Tai nupjauti ir stogeliu uždengti medžių kamienai, kuriuose išskobtose ertmėse įsikūrusios bičių šeimynos. Tokia bitininkystė gyvavo šimtmečius, tačiau dravių išliko nedaug. Už 5 kilometrų nuo Musteikos kaimo įrengtas drevinės bitininkystės pažintinis takas, kuriuo einant galima pamatyti šimtmečiais savo amžių skaičiuojančias draves.

Drevinės bitininkystės pažintinis takas yra 3 kilometrų ilgio žiedinės formos maršrutas. Praeiti taku užteks pusantros valandos, tačiau takas yra už 5 kilometrų nuo Musteikos kaimo, todėl dar prireiks laiko jį pasiekti. Maršrutas veda per natūralią gamtą, todėl reikia tinkamai pasiruošti ir nusiteikti. Patartina net ir vasarą keliauti ilgais rūbais, kadangi vietomis teks eiti pro vešlią augaliją bei gintis nuo kraujasiurbių.

Pažintinis takas įrengtas smėlėtuose Dzūkijos pušynuose, tačiau dalis tako eina ir pelkėtomis vietomis. Sausomis vietomis maršrutas veda siauru miško taku, šlapesnėse vietose įrengtas siauras medinių lentų takas. Tik tako pabaigoje dalis maršruto eina miško keliu.

Kiekviena take stovinti dravė paženklinta specialiu ženklu, o greta įrengtas ir informacinis stendas. Stendas su tako schema stovi ir pačioje tako pradžioje. Maršrutas ant medžių ir kuoliukų paženklintas įstrižu geltonu brūkšniu baltame fone. Keliose vietose įrengtos maršruto kryptį rodančios rodyklės. Vienintelė atokvėpio vieta yra pažintinio tako pradžioje, kur yra pastatyta pavėsinė.

Tako schema

Kur yra drevinės bitininkystės pažintinis takas?

Drevinės bitininkystės pažintinis takas yra bene sunkiausiai pasiekiamas pažintinis takas Lietuvoje. Važiuojant keliu 5003 (Marcinkonys – Druskininkai) už keleto kilometrų už Marcinkonių galima sukti kairėn, kur veda žvyruotas kelias link Musteikos. Šį kaimą galima pasiekti ir važiuojant pro Kabelius, kur kelias geresnis. Tokiu atveju sukti kairėn reikia tik pravažiavus Margionis. Musteikos kaime yra įrengta drevinės bitininkystės muziejinė ekspozicija, kuria verta aplankyti prieš apsilankant pažintiniame take. Nuo Musteikos iki pažintinio tako dar 5 kilometrai, tačiau važiuoti smėlėtu bei kalvotu miško keliuku su ne padidinto pravažumo automobiliu gali būti pavojinga. Žiemos metu kelias nepravažiuojamas. Belieka važiuoti dviračiu arba keliauti pėsčiomis. Nuo Musteikos link Marcinkonių veda dviračių takas, kuriuo galima pasiekti ir pažintinį taką, tačiau dėl smėlėto grunto patartina keliauti tik kalnų dviračiu. Pėsčiomis teks nueiti virš 13 kilometrų ir tai bus žygis, kuris pareikalaus ištvermės, todėl vasarą reikia apsirūpinti ne tik tinkama apranga ir avalyne, bet ir vandeniu.

Drevinės bitininkystės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.