Apie Cirkliškio pažintinį taką

Nuo kelio Vilnius – Švenčionys vada liepų ir klevų alėja, kurios pabaigoje baltuoja Cirkliškio dvaro rūmai. Prie XIX amžiuje statytų rūmų buvo pasodintas peizažinis parkas, kuriam gyvumo suteikė kalvotas reljefas ir pratekantis upelis. Buvo įrengta ir kanalų bei tvenkinių sistema. Praeityje nutiesu pasivaikščiojimo taku vaikščiojo bajorai ir didikai, dabar nuo dvaro rūmų pastato iki Cirkliškio piliakalnio veda pažintinis takas. Tako pabaigoje stūksantis piliakalnis dar vadinamas Perkūnkalniu, ant kurio, spėjama, stovėjo medinė Nalšios kunigaikščio Girdenio pilis, o vėliau netgi pačio Vytauto dvaras galėjo būti.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Keliu 102 (Vilnius – Švenčionys) privažiavus Cirkliškį, jame yra sankryža, kur pasukus kairėn kelias 4425 veda į Vaiškūnus, o dešinėje prasideda Liepų alėja. Ji veda tiesiai prie Cirklišio dvaro rūmų, kurių kairėje pusėje prasideda pažintinis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Prasidėjęs prie dvaro rūmų pažintinis takas veda iki Cirkliškio piliakalnio. Atstumas iki jo maždaug 1 kilometras. Maršrutas nėra žiedinės formos, todėl tuo pačiu taku teks grįžti ir atgal. Pasivaikščiojimui taku pakanka skirti valandą laiko.


Tako danga

Maršrutas veda pramintu miško taku. Šlapiose tako vietose įrengtas medinių lentelių takas, o į piliakalnio viršų veda mediniai laiptai.


Tako ženklinimas ir stendai

Prie dvaro rūmų stovi informacinis stendas su pažintinio tako schema. Verta nusifotografuoti, kadangi Cirkliškio pažintinis takas nėra paženklintas. Klaidžiausia vieta yra už 100 metrų nuo takos pradžios. Ten praminti takai išsiskiria ir svarbu laikytis dešinės. Take stovi informaciniai stendai, kurie supažindina su dvaro parko teritorijoje augančiais medžiais.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Maždaug pusiaukelėje yra įrengta atokvėpio vieta. Įrengtų suoliukų galima rasti ir ant lieptelio, įrengto ežerėlio pakrantėje.


Cirkliškio pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai