Buktos pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Buktos gamtinis pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Želsva, Marijampolės sav.
54.439450, 23.418558
Kopijuoti
1 val.
2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie buktos gamtinį pažintinį taką

Buktos miškas priklauso Žuvinto gamtiniam rezervatui, todėl ši giria pasižymi turtinga augmenija ir gyvūnija. Būtent su tuo ir supažindina netoli Želsvos įrengtas Buktos gamtinis pažintinis takas. Keliaujant taku galima išvysti pelkėtas vietas, tiesiog vandenyje augančius medžius ar gūdų mišką. Antroje tako dalyje gražiai žiūrisi jaunas ir tankus beržynėlis bei prie tako rymanti senoji liepa. Miško vaizdas nuolat keičiasi, todėl žingsniuoti nenuobodu.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis siekia 2 kilometrus. Maršrutas veda gana plačiu sutankinto grunto taku, o šlapiose vietose įrengti medinių lentelių takai. Patogu keliauti su vaikišku vežimėliu, jei kelio nepastos užvirtęs medis.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje stovi informacinis stendas su maršruto schema. Toliau esantys informaciniai stendai supažindina su Buktos miško augalija ir gyvūnija. Maršrutas paženklintas ant medinių stulpelių pritvirtintu žygeivio simboliu.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Prie šlapvietės, per kurią nutiestas medinių lentų takelis, stovi apžvalgos bokštelis. Jo paskirtis – paukščių stebėjimas. Take poilsiaviečių nėra ir tik pradžioje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengti suoliukai, pastatytas tualetas.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 182 (Marijampolė – Krosna) beveik privažiavus Želsvą matosi Buktos pažintinio tako ženklas. Reikia sukti kairėn ir iš karto dar kartą kairėn, o tada žvyruotu keliu važiuoti beveik kilometrą iki pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelės. Nuo pagrindinio kelio link tako kryptį rodo specialūs ženklai.

Buktos gamtinis pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.