Alnio ežero takas
  • Vaizdingi takai

Alnio ežero takas

Žiūrėti atsiliepimus
Paelnė, Švenčionių raj.
55.264224, 25.707016
Kopijuoti
3,5 val.
11,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Alnio ežero taką

Alnio ežero takas nėra tikras pažintinis takas – jame stovi tik vienas informacinis stendas su maršruto schema. Jis skirtas ne pažinti Labanoro girią, bet ja pasigėrėti, joje pabūti. Palei ežerus vedantys takai dažniausiai būna vaizdingi, ne išimtis ir šis. Nors keliaujant taku Alnio ežeras matosi ne visada, tačiau tiek nuo pušimis apaugusių kalvų, tiek nuo lėkštų šlaitų atsiveria vis kitokios panoramos. Įspūdį daro ir šalia Alnio pelkėjantis ežerėlis bei telkšanti pelkė. Prie ežero nėra nei vienos sodybos, todėl tai puiki vieta pabūti vienam gražioje gamtoje.

Maršrutas ir tako danga

Alnio ežero takas yra žiedinės formos maršrutas, kuriame yra į pusiasalį vedanti papildoma atšaka. Tako ilgis, užsukant į pusiasalį, yra apie 13 kilometrų. Didžioji dalis maršruto driekiasi Labanoro girios miško keliukais, kurie vietomis smėlėti. Take laiptų nėra, kaip ir nėra stačių įkalnių. Tik vienoje vietoje per nedidelį upokšnį reikia pereiti siauru liepteliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Vieninteliai stendai take įrengti jo pradžioje ties poilsiaviete. Čia pavaizduota ir tako schema. Pats takas paženklintas gerai ir klaidžioti nereikia. Maršrutą ženklina reltona-žalia-geltona nudažytos juostos ant medžių bei žalios spalvos žygeivio simbolis, pavaizduotas geltoname fone ir pritvirtintas ant medinių stulpelių.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Alnio ežeras apsuptas miškų ir yra vos kelios vietos, kur galima prieiti prie vandens. Plačią panoramą atveriančių apžvalgos aikštelių nėra ir keliaujant ežerą galima stebėti pro medžius. Tako pradžioje yra poilsiavietė ir stovyklavietė. Iš viso poilsiaviečių take yra 3. Vasarą galima maudytis.

Tako schema

Kur yra takas?

Keliu 114 (Molėtai – Kaltanėnai) beveik privažiavus Labanorą (likus 2km.) yra posūkis kairėn, kur link Alnio poilsiavietės veda siauras miško kelias. Ties posūkiu yra poilsiavietės ženklas. Maždaug už kilometro pasirodo ežeras ir prie jo esanti poilsiavietė. Čia įrengtas vienintelis stendas su tako schema.

Alnio ežero takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Agnė Kirkilienė
2023-09-10
Labai smagus takas. Ėjome rupjūčio pradžioje, pilnos pakelės uogų, atsikvėpti skabant avietes buvo pats tas. Kelias smagus, sūnus įveikė basomis. Buvo ir kur prisėsti ir kur pasimaudyti. Atsargiai su “maudykla” prie laužavietės, vos nusileidus žemyn į pusiasalio pusę. Nors atrodo kaip neprasta atokvėpio vieta, tačiau pirmas žingsnis į vandenį ir kokį metrą smengi į dugną